شاید شرایط کاری و فعالیت های شما به صورتی باشد که در موقعیت‌های حساس قرار بگیرید و احتمال وقوع حوادث مختلف و یا برخورد با اشیا گوناگون صورت بگیرد که در این مواقع لازم است از تجهیزات و ابزارهای مشخص استفاده شود. به همین منظور با توجه به استانداردها و قوانین مطرح شده نمونه های مختلفی از تجهیزات ایمنی فردی و محیطی تولید شده است که در جهت حفظ سلامتی افراد تاثیر مثبتی دارد.
به عنوان مثال یکی از مهم ترین این تجهیزات استفاده از کلاه ایمنی می‌باشد که در بسیاری از موارد استفاده از آن الزامی و ضروری است پس بهتر است در خرید آن دقت کافی شود. برای خرید کلاه ایمنی در تهران مراکز معتبر و سایت های متنوعی وجود دارد که با جست‌و‌جو و در نظر گرفتن شرایط مختلف می‌توان اقدام به خرید آن‌ها کرد. 

اهیمت استفاده از کلاه ایمنی چیست؟

سالانه افراد بسیار زیادی جان خود را در محیط های کاری مختلف و به جهت رعایت نکردن نکات ایمنی از دست می‌دهند که در صورت استفاده از تجهیزات ایمنی مختلف می‌شد تلفات را به کمترین میزان خود رساند. 
خرید کلاه ایمنی در تهران با توجه به شرایط و فعالیت‌هایی که وجود دارد با توجه به المان ها و ویژگی‌های مشخص شده انجام می‌شود. محافظت از سر در شرایط مختلف چون انجام فعالیت‌های سخت و حساس و حتی در آب و هوای مختلف نیز اهمیت بالایی دارد. به این منظور که این بخش در حالت کلی بسیار حساس است و بهتر است تمهیدات لازم برای حفاظت از آن انجام شود. 
با توجه به نوع فعالیت و اقدامات مختلفی که انجام می‌شود لازم است بستر مناسبی برای خرید و انتخاب نمونه های استاندارد ایجاد شود که با بررسی های دقیق خرید مشخصی داشته باشیم. 

بررسی انواع کلاه ایمنی 

در هر نوع فعالیت و کاری که هستیم ممکن است به کلاه ایمنی نیاز داشته باشیم که بهتر است توجه دقیقی برای انتخاب نوع مناسب آن انجام شود. 

 • کلاه ایمنی مهندسی 
 • کلاه ایمنی کوهنوردی 
 • کلاه ایمنی موتور سواری
 • کلاه ایمنی صنعتی 
 • کلاه ماسک جوشکاری 
 • کلاه آتش نشانی 

به هنگام خرید کلاه ایمنی در تهران باید نوع و محیط مورد نظر استفاده از آن را در نظر گرفت تا کارایی مناسبی در شرایط مورد نظر داشته باشند. 

انواع کلاس کلاه ایمنی 

یک نکته دیگر به هنگام خرید کلاه ایمنی وجود دارد آن هم بررسی کلاس بندی های کلاه ایمنی است که بر اساس نوع فعالیت و استفاده‌ای که از آن‌ها می‌شود در 3 دسته بندی قرار می‌گیرد. 

 • کلاس A
 • کلاس B
 • کلاس C

کلاه ایمنی کلاس A

در خرید کلاه ایمنی در تهران باید به این نکته توجه کرد که این نوع از کلاه‌های ایمنی بیشتر برای کار در محیط های ساختمانی، کارگاه‌ها و صنایع مختلف به کار می‌رود به این صورت که در برابر ضربه‌های مختلف مقاومت خوبی دارد همچنین از لحاظ مقاومت در برابر جریان‌های الکتریکی نیز به بسیار کاربردی نیست. 

کلاه ایمنی کلاس B

نمونه مناسب برای استفاده از کلاه های ایمنی مقاوم در برابر ولتاژ و جریان برقی مختلف محصولات این کلاس می‌باشد. به این منظور که در برابر ولتاژهای بالای 20000 کارایی و عملکرد مناسبی دارند. 
همچنین در مواجه با حرارت و دمای بالا نیز بسیار مناسب عمل می‌کند. 

کلاه ایمنی کلاس C

اگر به دنبال خرید کلاه ایمنی در تهران با وزن کم و کارایی متوسط هستید این دسته از محصولات نمونه‌های مناسبی هستند. با توجه به اینکه این نوع کلاه‌ها در برابر ولتاژهای برقی محافظت و مقاومت کمتری دارند پس به همین دلیل بهتر است در محیط های کم خطر از آن‌ها استفاده شود. 

ویژگی کلاه ایمنی مناسب و استاندارد چیست؟

همانطور که گفتیم دلایل زیادی برای خرید کلاه ایمنی در تهران وجود دارد که هر کدام از این کلاه‌ها ویژگی‌ها و شرایط مشخص خود را دارند. به همین جهت باید با ویژگی‌ها و المان‌های مختلف آن آشنا باشیم تا به هنگام کار کاربری راحتی برای ما فراهم شود. 
وقوع ضربه‌های مختلف، سقوط اشیا، برخورد با اشیا نوک تیز، جریان‌های برقی، حرارت و گرما نمونه‌ای از حوادث مختلف در محیط کاری است که برای جلوگیری از هر کدام این حوادث تدابیری برای کلاه‌ها اندیشیده شده است. از ویژگی‌های کلاه ایمنی استاندارد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • جنس مقاوم و محکم 
 • کاربری راحت 
 • مقاومت در برابر جریان برقی 
 • طراحی استاندارد و اصولی 
 • وزن مناسب و استاندارد
 • بند و اتصالات محکم و مقاوم 
 • وجود منافذ به جهت ایجاد جریان هوا 

به هنگام خرید کلاه ایمنی در تهران بررسی جنس و کیفیت آن‌ها اهمیت بالایی دارد به این صورت که هر کدام از آن‌ها برای نوع فعالیت مشخصی استفاده شده‌اند. 
از لحاظ طراحی استاندارد این کلاه‌ها معمولا با توجه به قوانین و شرایط مطرح شده توسط سازمان‌های مختلف انجام می‌شود. یکی از مهم ترین ویژگی هر تجهیز ایمنی مقاومت در برابر جریان‌های مختلف برق می‌باشد که افراد برق کار و بودن در شرایط با سیم‌های مختلف به این نوع از کلاه ایمنی نیاز دارند. بررسی شرایط گفته شده هنگام خرید کلاه ایمنی در تهران به احساس راحتی در محیط کار و همچنین استفاده درست از آن‌ها کمک می‌کند که باید به آن توجه شود. 
از شرایط استاندارد و مناسب برای هر کلاه ایمنی انعطاف پذیری مناسب و قابلیت اتصال مناسب و راحت است به این صورت که با توجه به راحتی و اندازه سر می‌توان آن را تنظیم کرد. 
علاوه بر کفش ایمنی، کلاه‌ها نیز باید منافذ مناسبی داشته باشند تا ایجاد تعریق جلوگیری کنند و جریان هوای بهتری ایجاد شود تا به هنگام کار افراد شرایط راحتی داشته باشند. 

بررسی انواع جنس کلاه ایمنی 

فایبرگلاس: کلاه ایمنی از جنس فایبرگلاس برای کار در محیط‌ها و شرایط گرم و با حرارت بالا استفاده می‌شود که می‌توان یک نمونه به کلاه‌ ایمنی آتش نشانی اشاره کرد. 
پلاستیک و نایلون: کلاه‌های ایمنی تولید شده با این جنس نیز وزن سبکی دارند و به همین جهت از لحاظ مقاومت در برابر ضربه‌‌های مختلف ممکن است کارایی مناسبی نداشته باشد پس برای فعالیت‌های کم خطر بهتر است استفاده شود. 
کربن: این نوع از کلاه‌ها مقاومت خوبی در برابر ضربه‌های مختلف دارند که همچنین وزن آن‌‌ها سبک می‌باشد و به هنگام استفاده شرایط خوب و استانداردی ایجاد می‌کند. 

جمع بندی 

خرید کلاه ایمنی در تهران برای هر کسب و کار و فعالیتی اهمیت بالایی دارد که بهتر است به آن توجه بالایی شود استفاده از هر نوع تجهیزات ایمنی به حفظ سلامتی و امنیت ما کمک بزرگی می‌کند. 

ارسال نظر
(بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)
 • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
 • - لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مربوط به مطلب باشد.
 • - لطفا فارسی بنویسید.
 • - میخواهید عکس خودتان کنار نظرتان باشد؟ به gravatar.com بروید و عکستان را اضافه کنید.
 • - نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد