کفپوش گرانولی

بازدید: 1106
یکی از ابداعات مهم انسان ها که بسیار خلاقانه نیز بوده است ابداع انواع کفپوش ها بوده است. کفپوش ها دارای فواید بسیاری هستند و در گذشته از موکت برای کفپوش کردن منازل و سایر محیط ها استفاده می شد. برای مثال تصور کنید به پارک و بوستان بزرگی برای تفریح خود و فرزندانتان مراجعه می کنید و متوجه می شوید محوطه و زمین بازی این اماکن، کفپوش های مخصوص ندارند. در این صورت به دلیل بیم از اسیب دیدن فرزند خود حتما از تفریح در ان محیط منصرف خواهید شد و به دنبال مکانی با مزایا و خدمات بهتر خواهید بود. کفپوش ها کاربردها و مزایای گسترده ای دارند و همینطور انواع متعددی نیز دارند که از جمله انها می توان به کفپوش گرانولی اشاره کرد. در مثال هایی که زدیم برای اماکن مذکور از کفپوش گرانولی استفاده می شود.
کفپوش گرانولی نوعی تجهیزات شهری محسوب می شود که از مواد بازیافتی تهیه می شود و فرایند جالبی برای تولید دارد. استفاده از مواد بازیافتی از جنس پلاستیک که مدت زیادی افکار متخصصین را به خود اختصاص داده بودند و به دنبال راه حلی برای دفن و بازیافت این مواد بودند یکی از بهتیرن شیوه های تولید کفپوش است. در اکثر اماکن مومی از کفپوش گرانولی استفاده می شود و سایر انواع کفپوش ها هنوز نتوانسته اند جایگزین مناسبی برای کفپوش های گرانولی باشند.

فرمول تهیه کفپوش گرانولی

رنگ دلخواه+چسب مخصوص+گرانول

کاربردهای کفپوش گرانولی

 •  سالن ها و باشگاه های ورزشی
 •  مترو
 •  مهد کودک
 •  مراکز تجاری
 •  پارک و بوستان
 •  محوطه سازی و فضای باز
 •  پیاده روها
 •  واحدهای تولیدی مثل کارخانجات
 •  محیط های صنعتی

تشخیص کفپوش گرانولی با کیفیت

متاسفانه امروزه به دلیل نوع تولید و مواد اولیه مورد نیاز برای تولید کفپوش های گرانولی شاهد سوء استفاده برخی از افراد هستیم که با ترکیبات نادرست و سهل انگاری در فرایند تولید، کفپوش های گرانولی بی کیفیتی عرضه می کنند و زمینه بدبینی و تغییر نظر اکثر مردم نسبت به این کفپوش ها را ایجاد می کنند. تنها راه حل در چنین شرایطی، این است که خریداران کفپوش های گرانولی دانش واطلاعات خود را درباره کفپوش گرانولی بیشتر کنند و مطالبه گر باشند. از این رو در این بخش به دلیل مسئولیتی که به عنوان یک تولید کننده قدیمی برای اگاه سازی مردم و افزایش کیفیت این بازار داریم شیوه هایی برای تشخیص کیفیت کفپوش گرانولی معرفی می کنیم.

سنجش تراکم

به تراکم کفپوش گرانولی دقت کنید. در خوش بینانه ترین حالت، ضخامت این کفپوش ها نباید کمتر از 30 میلی متر باشد. البته با توجه به نوع کفپوش گرانولی این عدد تغییر می کند اما اکثر کفپوش های گرانولی که در اماکن عمومی خصوصا سالن های بازی کودکان و مهدکودک ها استفاده می شود بایستی از ضخامت بیشتی برخوردار باشند.

دقت به ریزش کفپوش

تمامی کفپوش های گرانولی دو بخش اصلی دارند. قسمتی از کفپوش که با زمین در تماس است اگر دارای ریزش کمی باشد ایرادی ندارد و مشکلی ایجاد نمی کند. مقدار کمی ریزش در این قسمت کفپوش های گرانولی طبیعی است اما اگر قسمتی از کفپوش که با محیط بیرونی در تماس است دچار ریزش شود زحمت زیادی ایجاد می کند. سطحی رویی این کفپوش ها تحت هیچ شرایطی نباید ریزش داشته باشد. در هنگام خرید حتما به این نکته توجه کنید چرا که اگر چنین محصولی خریداری کنید عمر ان کمتر از یک سال خواهد بود و در حین استفاده نیز زحمت زیادی برای نظافت ایجاد می کند. این ویژگی را حتی با پیشنهاد کاهش قیمت محصول نیز نپذیرید.

شکستن کفپوش

 کفپوش را از قسمت های حاشیه ای تا کنید و بشکنید. اگر خاصیت ارتجاعی و اندکی کشسانی نداشت و دچار شکستگی شد که تکلیف معلوم است و بایستی تجدید نظر کنید. این محصولات نبایستی به راحتی بشکنند یا خرد شوند. شکستگی و خرد شدن کفپوش توجیه پذیر نیست.

مزایای کفپوش گرانولی

 •  خاصیت ارتجاعی و کشسانی
 •  مقاومت و استحکام بالا در عین ارتجاعی بودن
 •  بازدارندگی در برابر حرارت
 •  ضد ضربه بودن
 •  قابلیت شستشو و نظافت
 •  ایجاد نما و زیبایی
 •  دوام طولانی
 •  نصب اسان

قیمت و سفارش کفپوش گرانولی

محاسبه قیمت و بهای کفپوش های گرانولی با توجه به میزان و نوع این کفپوش ها محاسبه می شود برای مثال یکی از علل افزایش قیمت این کفپوش ها افزایش قطر و ضخامت انهاست. همین طور برخی رنگ ها برای کفپوش های گرانولی کمیاب هستند و در صورتی که قصد سفارش کفپوش گرانولی دارید و یا نیاز به کارشناسی برای رنگ بندی در محوطه سازی دارید با ما تماس بگیرید تا در اسرع وقت مشاوره خوبی با شما ارائه بدهیم و به این ترتیب خریدی با کیفیت را تجربه کنید.

انواع کفپوش گرانولی

کفپوش گرانولی به چند نوع تقسیم می شود که شامل موارد زیر می باشد.

 کفپوش گرانولی تخم مرغی یا پایه دار

این کفپوش ها برای اماکن عمومی مثل پارک ها و شهربازی ها مناسب هستند چرا که تحرک زیاد را تحمل می کنند و همین طور قابلیت کشسانی بالاتری نسبت به سایر مدل ها دارند. سطح رویی این کفپوش ها صاف است و سطح زیرین انها ظاهری شبیه به شانه های تخم مرغ دارد.

کفپوش گرانولی یک متری و نیم متری

کفپوش های گرانولی یک متری و نیم متری با توجه به سطحی که دارند محاسبه می شوند و برای محیط های ورزشی کاربرد بیشتری دارند.

 کفپوش گرانولی درجاریز

تهیه کفپوش گراولی از یک فروشنده و تولید کننده با تجربه بسیار مهم است. این کفپوش ها در محیط اصلی که مدنظر خریدار است پیاده سازی می شوند و با کمی تفاوت در فریند تولید اماده می شوند تا در محیط اصلی استفاده شوند. در واقع این کفپوش ها را به صورت نیمه اماده تهیه می کنید و در مکان مورد نظر با کمک کارشناسان استفاده می کنید.

 کفپوش گرانولی رولی

همان طور که از اسم کفپوش های رولی مشخص است این کفپوش ها مانند موکت رول می شوند و قطر کمی دارند. از کفپوش های رولی بیشتر زمانی استفاده می شود که جنبه نماکاری و تزئینات مد نظر باشد و بخواهیم به زیبایی یک محوطه اهمیت بدهیم، مثل مراکز تجاری.

کفپوش گرانولی پازلی

کفپوش های گرانولی پازلی را به وفور در پارک ها مشاهده کرده اید. قطعات این کفپوش ها معمولا چند رنگ هستند و ظاهر شادی ایجاد می کنند.

سوالات متداول

ایا رنگ کفپوش گرانولی تغییری در قیمت ان ایجاد می کند؟
بله، برخی تولید کنندگان رنگ های پرتقاضا مثل رنگ مشکی را با قیمت مناسب تری عرضه می کنند.
در صورت تخریب کفپوش گرانولی می توان ان را تعمیر کرد؟
خیر، تنها راه حل این است که هنگام خرید با استفاده از روش هایی که گفته شد کیفیت کفپوش را بسنجید.
چرا کفپوش های گرانولی ترک بر میدارند؟
چون در مراحل تولید انها از چسب نامناسب استفاده شده است.
چرا هنگام نصب کفپوش گرانولی در بین قطعات ان درز ایجاد می شود؟
این مورد به فردی که قصد نصب این کفپوش ها را دارد مربوط می شود. برای نصب این کفپوش ها ممکن است از چسب یا رول پلاک استفاده شود، در هر صورت تخصص بالایی مورد نیاز است.