سطل زباله پارکی

بازدید: 1640
حفظ نظافت و بهداشت در هر محیطی برای تمامی افراد الزامی است و در صورت عدم رعایت بهداشت مشکلات جسمی فراوانی برای انسان ها و دیگر موجودات اعم از حیوانات و پرندگان پیش خواهد آمد. جمع آوری زباله ها از تمامی سطوح نه تنها در منازل و واحد‌های مسکونی، بلکه در جوامع شهری مثل پارک ها، بوستان ها و تفریحگاه ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و علاوه بر حفظ پاکیزگی به زیبایی بیشتر شهر نیز کمک می کند. قطعا وجود زباله های فراوان در هر گوشه و کنار پارک ها و بوستان ها فضای این اماکن را مسموم و غیر قابل استفاده می کند، چرا که بوی بد زباله ها باعث می شود هیچ فردی برای مراجعه به پارکی با فضای غیربهداشتی رغبت نداشته باشد.
در نظر گرفتن تعدادی سطل زباله پارکی در نقاط مختلف بوستان ها به جمع آوری بهتر زباله ها کمک به سزایی می کند و به همین دلیل استفاده از سطل زباله پارکی در تمامی شهرها و کشورها رایج است. بسیاری از افرادی که به جمع آوری زباله ها مشغول می شوند از این سطل ها استفاده می کنند و خستگی کمتری را احساس می کنند، به همین دلیل تولید سطل زباله پارکی در تیراژ بالا و توسعه استفاده از این ایتم امری ضروری است.

انواع سطل زباله پارکی رنگ اندازه جنس

جنس بدنه: معمولا سطل زباله پارکی در انواع فلزی و پلاستیکی تولید می شود که بهتر است تولید این آیتم ها در انواع پلاستیکی بیشتر باشد چرا که سلامت سطل زباله پارکی با بدنه فلزی در محیط های مرطوب یا فصول باران زا به خطر می افتد و بایستی واکنش های مختلفی مثل زنگ زدن را انتظار بکشیم. در این صورت هزینه نگهداری این وسایل نیز بیشتر خواهد شد.  انواع دیگری از این سطل های زباله نیز موجود هستند که دارای بدنه چوبی هستند. سطل زباله پارکی با بدنه چوبی نیز طرفداران بسیاری دارد و تنها ایراد انها عدم مقاومت و اسیب پذیری در برابر ضربات سنگین و مایعات است.
 اندازه و ابعاد: در طراحی ابعاد سطل زباله پارکی محدودیت های خاصی وجود دارد، از جمله اینکه این سطل ها بایستی بلند و کشیده باشند تا برای استفاده شهروندان مناسب باشند و شهروندان به زحمت نیفتند. دهانه این سطل ها نیز بایستی بزرگ باشد تا برای تمامی زباله ها با هر اندازه ای مانعی نداشته باشند.
ظرفیت: حجم سطل زباله پارکی با واحدهایی مثل لیتر اندازه گیری می شود و می توان این سطل ها را با ظرفیت های مثل ۲۴۰ لیتر تهیه کرد.
طراحی: دو نوع معروف و مشهور سطل زباله پارکی، پدال دار و پایه دار است. در انواع پدال دار این سطل ها نیازی به لمس فیزیکی سطل که باعث انتقال میکروب های گوناگون نیز خواهد شد، نیست و تنها با فشردن پدال درب سطل زباله پارکی باز می شود. در انواع پایه دار نیز دربی برای سطل استفاده نمی شود و چون به صورت روزانه این سطل ها تخلیه می شوند مشکلی از نظر نظافت پیش نخواهد آمد.
 رنگ: رنگ بندی متنوعی برای سطل زباله پارکی موجود است و چند نمونه از رنگ های پرکاربرد عبارتند از قرمز، زرد، سبز.

انواع پایه برای سطل زباله پارکی

بسته به طراحی داخلی یک فضای سبز ممکن است انواع خاصی از سطل زباله پارکی را در این محیط ها مشاهده کنید. برخی از سطل اشغال های پارکی دارای پایه های معمولی هستند و برخی دیگر پای هایی با طراحی های متفاوت و خلاقانه تر دارند. همین طور نوع دیگر پایه برای سطل زباله پارکی پایه پدالی است که به دلیل سهولت استفاده و زحمت کمتر طرفداران بیشتری دارند و همان طور که مشاهده می کنید استفاده از این نوع سطل زیاله نه تنها در پارک ها و بوستان ها بلکه در منازل و ادارات نیز رواج زیادی دارد. نکته اخر در این بخش این است که تولید و سفارش سطل زباله پارکی بدون پایه نیز ممکن است و بنا به دلایل گوناگونی ممکن است برخی از افراد ترجیح بدهند که این سطل های زباله بدون پایه باشند. سطل زباله پارکی بدون پایه نیز در محیط های خاصی زیبایی خاص خودش را دارد و در هر تیراژی قابل تهیه است.

سفارش سطل زباله پارکی 

تمیز و مرتب نگه داشتن پارک ها و فضاهای عمومی به نفع تمامی افراد است و همه باید فرصت لذت بردن از فضای باز، به ویژه فضاهای باز گسترده را داشته باشند. بخش بزرگی از تمیز و مرتب نگه داشتن این پارک ها به دفع زباله ها بستگی دارد. سطل‌های زباله تمیز، با قابلیت تخلیه آسان و مفید، بخش عمده‌ای از این راه‌حل هستند و می توان سطل زباله پارکی را به عنوان یکی از تجهیزات شهری را در هر تعدادی سفارش داد. در سفارش سطل زباله پارکی بایستی به تمامی نکات گفته شده در این مطلب مخصوصا جنس بدنه این سطل ها دقت کرد تا  هنگام استفاده از انها دچار مشکل نشویم.