چراغ های پلیسی

بازدید: 2220


فعالیت های کاری مختلفی در شهر وجود دارد که هر کدام از آن ها برای انجام فعالیت های خود به تجهیزات مناسب و مشخصی نیاز دارند که با استفاده از آن ها شرایط کاربردی و ایمنی ایجاد می شود. شغل پلیسی آن دسته از مشاغلی می باشد که به تجهیزات ایمنی و کاربردی نیاز دارد که با توجه به آن ها فعالیت های خود را انجام می دهد. در این زمینه ماشین های پلیسی به وسایل مخصوص به خود نیاز دارد که چراغ های پلیسی را می توان یک تجهیز مناسب برای استفاده در موقعیت های کاری این چنینی باشد. به همین جهت به بررسی انواع این چراغ ها می پردازیم. 

چراغ های پلیسی چیست؟

در کل چراغ های ماشینی به جهت شناسایی و دید بهتر آن ها به کار می رود که برای ماشین های خاصی چون نیز این مورد صدق می کند که به کار گیری چراغ های پلیسی علاوه بر شناسایی دیگر افراد از سایر ماشین ها جنبه ایمنی نیز دارد. این چراغ ها به نوعی حالت هشداری دارند که در نقطه های مختلف ماشین و مکان های دیگر می توان متصل کرد. این چراغ ها معمولا بر روی سقف ها و جلوی سپر قرار می گیرند. معمولا به صورت چشمک زن و گردان می باشد که بسیار کاربردی است و به نوعی به عنوان یکی از لوازم جانبی پلیس حساب می شود که کمک مناسبی به افراد به هنگام کار می باشد. 

انواع چراغ های پلیسی 

این نوع دسته بندی شامل تجهیزات و محصولات مختلفی می باشد که هر کدام بر اساس نیاز و شرایط مورد نظر به کار گرفته می شوند. از انواع این چراغ های پلیسی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • چراغ گردان پلیس سرتاسری
 • چراغ گردان تکی 
 • فلاشر LED جلو داشبوردی
 • چراغ گردان LED سولار 
 • چراغ گردان مگنتی 
 • چراغ خطر LED کامیون 
 • چراغ گردان موتور 

این نوع از چراغ های پلیسی به صورت های مختلفی بر روی ماشین ها به کار می روند که یک نمونه دیگر آن چراغ های خطر LED کامیون ها و جاده ای می باشد که در این دسته بندی قرار می گیرد به گونه ای که برای هشدار دادن و راهنمایی ها از آن ها استفاده می شود. 
معمولا رنگ این چراغ ها به صورت قرمز و آبی می شود که ترکیب این دو با هم به عنوان هشدار و همچنین دید مناسب برای افراد استفاده می شود.

چراغ گردان پلیس سرتاسری 

این نوع از چراغ های پلیسی به صورت یکسره و از چراغ های LED می باشند که بر روی سقف ماشین ها قرار می گیرند.

چراغ گردان تکی 

این نمونه از چراغ ها به صورت تکی و متحرک می باشند به طوریکه در مواقع لزوم می توان از آن استفاده کرد این نوع به صورت چراغ گردان می باشد به این صورت که روشنایی به صورت دایره وار ایجاد می شود.

فلاشر LED جلو داشبوردی

برای تجهیز روشنایی ماشین های مختلف این فلاشر جلو داشبوردی نیز کاربرد مناسبی به جهت هشدار و دید مناسب افراد ایجاد می کند که شرایط خوبی است. 

ویژگی چراغ های پلیسی

به طبع انواع مختلف این چراغ ها ویژگی ها و کاربرد های خاص خود را دارند که با توجه به نیاز و شرایط مورد نظر آن ها را به کار می گیریم. نوع این چراغ های پلیسی از جنس LED می باشد که علاوه بر کم مصرف بودن دوام و ماندگاری مناسبی نیز دارند به صورتیکه با توجه به پیشرفت های تکنولوژی این لامپ ها نیز پیشرفته هستند. 
برای کاربری بهتر و به صرفه تر این چراغ ها در مدل های کوچک تولید می شوند و حرارت و گرمای خاصی تولید نمی کنند در صورتیکه برخی مدل های قدیمی این LED ها بسیار داغ می شدند و باعث ذوب شدن پلاستیک های رویه می شدند.

انتخاب نمونه مناسب چراغ پلیسی

به طور معمول این چراغ ها را به ماشین ها و موتور های پلیسی متصل می کنند که ایمنی و هشدار لازم را برای افراد و محیط های مختلف ایجاد می کند. به همین منظور برای انتخاب این چراغ های پلیسی باید به شرایط و موقعیت های مختلف توجه کرد. عوامل متعددی بر انتخاب چراغ های پلیسی تاثیر گذار است که به عنوان مثال نوع ماشین و اندازه آن می باشد که در صورت بزرگی و اهمیت بالای آن تجهیزات و مدل های مختلف و بسیاری از این چراغ ها به کار گرفته می شوند. 
از دیگر عوامل تاثیر گذار برای انتخاب چراغ های پلیسی به نوع خروجی نور، دوام و ماندگاری آن، طرح و حالت آن، چگونگی کنترل دسترسی و ... می باشد که رعایت هر نکته از آن شرایط راحت و مناسبی را ایجاد می کند. 

نصب و قرار گیری چراغ های پلیسی 

با توجه به مطالبی که بیان شد مدل های مختلفی از این چراغ ها وجود دارد. به گونه ای که این چراغ ها مدل های کوچکی نیز دارند که در مکان های مختلف می توان آن ها را قرار داد. به عنوان مثال این نمونه های کوچک را می توان به عنوان چراغ داخل ماشین، پشت آینه بغل ماشین ها و موتور ها، کنار دستیگره در ها و مکان های مختلف دیگر نصب کرد. 
در کل این چراغ ها را می توان در: 

 • روی سقف ماشین ها
 • جلوی سپر ماشین 
 • بر روی در ها
 • آینه های بغل 
 • قسمت پشت ماشین 
 • آینه و قسمت جلویی موتور ها 

و مکان های مختلف دیگری که باید بر اساس نیاز و بررسی های انجام شده نصب کرد. یک نمونه از این چراغ ها به صورت گردان مگنتی است که با اتصال به فندک ماشین کار می کند و حالت متحرک دارد که در صورت نیاز از آن استفاده می کنیم که معمولا بر روی سقف یا کاپوت ماشین به کار گرفته می شود.

خرید چراغ های پلیسی 

برای تامین تجهیزات متنوع سایت بازار ترافیک همه تلاش خود را کرده تا بهترین و مناسب ترین محصولات را عرضه کند به همین جهت این نمونه از تجهیزات پلیسی با قیمت های مناسب در سایت موجود می باشد. این چراغ های پلیسی مدل ها و طرح های مختلفی دارد که بسته به شرایط و نوع کاربردی که دارد آن ها را تهیه و استفاده می کنیم. خرید چراغ های پلیسی از سایت بازار ترافیک به راحتی امکان پذیر می باشد.