کلاه ایمنی

بازدید: 1837


هر وقت کلمه ایمنی برای معرفی یک محصول می آید به این منظور است که به کار گیری آن ها برای شرایط مختلف کاری و فعالیت های متنوع روزانه و تفریحی امری ضروری است و باید برای حفظ سلامتی و جان افراد از تجهیزات مورد نیاز و مجهزی استفاده شود. بیشمار کار و فعالیت حساس و خطرناک وجود دارد که احتمال وقوع هر اتفاقی در آن می باشد که باید برای جلوگیری از وقوع خسارات احتمالی و حفظ سلامتی و ایمنی محیطی از تجهیزات ایمنی مناسب استفاده شود. نمونه ای کاربردی از این تجهیزات کلاه ایمنی می باشد که در مدل های مختلفی یافت می شود همچنین که وجود آن ها بسیار کمک کننده است. 

بررسی کلاه ایمنی

ایجاد ایمنی و امنیت در شرایط و محیط های مختلف باید با استفاده از تجهیزات و محصولات متنوعی انجام شود. کلاه ایمنی یک نمونه ضروری به جهت به کار گیری در شرایط مختلف و حساس است. این نوع محصول در مدل های مختلف و همچنین فعالیت های متنوعی عرضه می شوند که برای هر شرایط به صورت خاصی ساخته می شوند. 
به طبع بدنه و ساختار این نوع کلاه ها بسیار سخت و محکم تولید می شوند که در برابر ضربه های احتمالی و سقوط اشیا مختلف بسیار مقاوم و مناسب طراحی شده است. این کلاه ها نیز در دسته بندی انواع PPE قرار می گیرد که رعایت این نکات و تجهیزات در شرایط مختلف کاری بسیار ضروری و هوشمندانه می باشد. به همین جهت انتخاب کلاه ایمنی از اقدامات مهم و ضروری کار می باشد که در ادامه به بررسی آن می پردازیم.

انواع کلاه ایمنی 

هر فعالیتی به تجهیزات مخصوص به خود نیاز دارد و باید برای تامین آن ها بررسی های لازم انجام شود تا به نتیجه مطلوبی برسیم. این کلاه ها باید به گونه ای باشند که در هر شرایط ایمنی مناسبی را برای افراد ایجاد کند تا حفاظت فردی به درستی انجام شود. در ادامه به انواع کلاه های ایمنی اشاره می کنیم:

 • کلاه ایمنی صنعتی
 • کلاه ایمنی ساختمانی 
 • کلاه ایمنی مهندسی
 • کلاه ایمنی آتش نشانی 
 • کلاه ایمنی کوهنوردی
 • کلاه ماسک جوشکاری 
 • کلاه ایمنی موتور سواری
 • کلاه ایمنی لبه دار 

هر کدام از این مواردی که اشاره شد در محیط های مخصوص خود بسیار کارآمد و کمک کننده هستند که به نوعی شرایط ایمن و مطمئنی را برای افراد فراهم می کنند. همچنین نوع جنس به کار رفته در این کلاه ها نیز به کاربری بهتر و ایمن تر این محصولات کمک می کند. 

ویژگی های کلاه ایمنی

هر کدام از انواع کلاه هایی که نام بردیم ویژگی های متنوع و کاربردی دارند که شرایط امن و مناسبی را برای افراد مختلف در مکان های مختلف ایجاد می کند. به طور کلی ماهیت اصلی این کلاه ها حفاظت خوب و کاربردی از سر و حفظ جان افراد می باشد که باید برای تهیه نوع مناسب ویژگی های آن ها را بررسی کنیم. از ویژگی های کلی این کلاه های ایمنی می توان به نکات زیر اشاره کرد:

 • طراحی استاندارد 
 • بدنه ی مقاوم و مستحکم 
 • پوشش مناسب و کامل 
 • مجود منافذ به جهت گردش هوا
 • بند و اتصالات محکم 
 • نمونه های مجهز به عینک 
 • وزن و حجم مناسب 
 • کاربری راحت و نرم

بررسی همه ی این ویژگی ها به تهیه یک محصول مناسب و کاربردی کمک می کند. به نوعی که نمونه های مختلف این کلاه های ایمنی باید بر اساس نیاز و بررسی های کاربردی باید تهیه شود تا شرایط ایمنی فراهم شود. 

کلاه ایمنی ساختمانی 

برای بررسی ویژگی های این نوع کلاه نکات کاربردی وجود دارد. با توجه به نوع کار و سختی که دارد نمونه کلاه در این زمینه به صورت مستحکم، مقاوم و از مواد و متریال با کیفیت ساخته شده است. این نوع کلاه های ساختمانی اتصالات و بند های محکمی دارند همچنین وجود منافذ مناسب به ایجاد جریان هوا و جلوگیری از تعریق افراد کمک می کند. 
در برابر نیرو های وارده عملکرد بسیار مناسبی دارند که حفاظت مناسبی را برای سر ایجاد می کنند و نمونه هایی از این کلاه ها به صورت عایق برق هستند که در محیط های برقی بسیار کاربرد دارد. 

کلاه ایمنی صنعتی

از این کلاه در کارگاه ها، کارخانه ها، پتروشیمی ها، صنایع مختلف و ... استفاده می شوند و به گونه ای است که در برابر ضربه ها، جریانات برقی و سوختگی ها از سر محافظت می کند. نمونه هایی از این کلاه ها مجهز به عینک متحرک می باشند که از چشم ها در برابر براده ها، جرقه ها، گرد و غبار و ... محافظت می کنند. 

کلاه ایمنی کوهنوردی 

فعالیت کوهنوردی آن دسته از فعالیتی می باشد که نیاز به تجهیزات ایمنی و خاصی دارد که با توجه به آن ها استاندارد های ایمنی رعایت شود. کلاه های کوهنوردی از نمونه های مورد نیاز می باشد که از سر ضربه ها، سقوط سنگ ها و افتادن ها محافظت می کند که طرح های متنوع و مختلفی دارد.

کلاه ماسک جوشکاری 

این محصول همانطور که از نامش پیدا است بیشتر کاربری ماسک را در برابر فعالیت های جوشکاری و محافظت از صورت و چشم ها را دارد که با اتصالاتی به سر متصل می شود. استفاده از عینک های جوشکاری نیز اقدامی مناسب و راحت تر برای فعالیت های جوشکاری می باشد. 

کلاه ایمنی آتش نشانی 

این نوع محصول با توجه به حیطه کاری ویژگی های مختلف و اساسی دارد به طوریکه در برابر حرارت و سوختگی ها عایق مناسبی می باشد و حفاظت مناسبی را برای افراد ایجاد می کند. 

کلاه ایمنی موتور سواری 

این نوع کلاه ایمنی یک محصول با پوشش کامل و ۱۰۰ درصدی از سر و صورت می باشد که بنابر قوانین شهری و رانندگی استفاده از آن ضروری می باشد. مدل های مختلفی از این کلاه ها وجود دارد که باید برای انتخاب آن ها نیاز سنجی ها و شرایط کاری در نظر گرفته شود تا نمونه ی مورد نظر نیز تامین شود. 

خرید کلاه ایمنی 

همانطور که از این مطالب متوجه شدید استفاده از کلاه های ایمنی از اقدامات ضروری برای کار در شرایط مختلف می باشد پس باید برای تهیه و خرید آن ها نیز از مراکز و سایت های معتبر اقدام کرد. به همین منظور سایت بازار ترافیک مدل های متنوعی از این نوع تجهیزات ایمنی را فراهم کرده که می توانید به راحتی نسبت به خرید آن ها اقدام کنید.