گوشی ایمنی

بازدید: 1258
برای داشتن محیطی ایمن و حفظ سلامتی افراد باید از وسایل و تجهیزات مناسب استفاده کرد تا شرایط ایمن و استانداردی برای کار و فعالیت افراد ایجاد کرد. به جهت ایجاد ایمنی و الزام رعایت استاندارد ها محصولات متنوعی برای محیط های کاری و مشاغل مختلف تولید و عرضه می شود که باید با توجه به شرایط و فعالیت های مورد نظر از آن ها استفاده کنیم. احتمال وقوع حوادث و خطرات احتمالی در محیط های مختلف کاری وجود دارد که برای جلوگیری از این اتفاقات محصولات مناسبی ایجاد شده به طوریکه یک نمونه ی آن گوشی ایمنی می باشد که به محافظ گوش نیز شناخته می شود. 

بررسی گوشی ایمنی 

در شرایط و محیط های مختلف کاری امکان وقوع حوادث و خطرات زیادی وجود دارد که یک نمونه آن آسیب های شنوایی و وجود سر و صدا های زیاد در محیط های کاری می باشد که بهتر است برای جلوگیری از آسیب های احتمالی از تجهیزات مناسب به خصوص گوشی های ایمنی استفاده کنیم. این نوع محصولات طراحی مناسب و کاربردی دارند که صدا ها و نویز های اطراف را کمتر به گوش می رسانند. درصد قابل توجهی از آسیب ها در مشاغل مختلف مربوط به مشکلات شنوایی می شود که بهتر است به جهت جلوگیری از این شرایط از این تجهیزات مناسب استفاده کرد. به همین جهت در ساخت و تولید این محصولات توجه زیادی شده است و همچنین انواع مختلفی دارد که با توجه به نیاز نحوه قرار گرفتن در گوش از آن ها استفاده می کنیم. این گوش گیر ها تا حدودی صدا های ورودی به گوش ها را محدود می کند.

انواع گوشی های ایمنی 

محیط ها و شرایط مختلف کاری وجود دارد که سر و صدا های زیادی در آن وجود دارد و به کار گیری این نوع گوشی های ایمنی حفاظت مناسبی را برای افراد ایجاد می کند. بسیاری از آسیب های شنوایی به جهت کار در محیط های پر سر و صدا و نویز های مختلف است. به جهت شرایط و اقدامات مختلف انواع مختلفی از این تجهیزات وجود دارد که بر حسب نیاز آن ها را به کار می بریم. از انواع گوشی های ایمنی می توانیم به نمونه های فومی که داخل گوش قرار می گیرند و نوع دیگر آن که به صورت هدفون بر روی گوش قرار می گیرند. 
گوش گیر ها به صورت کامل در مجرای گوش قرار می گیرند و معمولا به صورت فوم می باشند که می توان به عنوان یکبار مصرف نیز از آن ها استفاده کرد.
نمونه ی دیگری از این گوش گیر ها با بند هایی به هم متصل شده اند که و کاربری راحتی را برای افراد ایجاد می کنند. 
همانطور که در مطالب بالا اشاره شد گوش بند های به صورت هدفون می باشند و به گونه ای که به صورت بالشتک هایی اطراف گوش را پوشش می دهند. با توجه به شرایط و محیط های مختلف کاری نیاز است که از نمونه های مناسب و مجهز آن استفاده شود.

انتخاب گوشی ایمنی 

استفاده نمونه مناسب از این تجهیزات ایمنی باید با بررسی های دقیق انجام شود و انتخاب آن ها به عوامل متعددی بستگی دارد که در ادامه به آن ها می پردازیم. از این عوامل می توان به موارد زیر اشاره کرد:
  • ایجاد حفاظت مناسب در برابر صدا های مختلف 
  • راحتی به هنگام استفاده 
  • مناسب در دمای های سرد و گرم 
  • امکان برقراری صدای شنیداری مناسب

موارد دیگری به جهت انتخاب گوشی های ایمنی وجود دارد که بهتر است با در نظر گرفتن آن ها محصولات مورد نیاز را تهیه کرد.

مزایا و معایب انواع گوشی های ایمنی 

همانطور که در مطالب بالا اشاره شد دو نوع گوشی ایمنی داریم که هر کدام از آن ها معایب و مزایایی دارند که باید با در نظر گرفتن نکته های به تهیه آن ها بپردازیم. به عنوان مثال گوش گیر ها با توجه به فرم و حالت گوش ها طراحی می شوند و می توان به صورت یکبار مصرف آن ها را به کار برد. قیمت ارزان، استفاده راحت، قابلیت استفاده در محیط های سرد و گرم و ... از ویژگی های مثبت این نوع گوش گیر ها می باشد. همچنین از معایب آن می توان به حفاظت کم آن اشاره کرد. 
به همین منظور از مزایای گوش بند ها می توان به حفاظت مناسب و کامل آن اشاره کرد. این نوع با بالشتک های نرمی که دارد کاربری راحت و نرمی دارد.

نکات استفاده از گوشی های ایمنی 

استفاده و به کار گیری تجهیزات ایمنی باید با دقت و در شرایط مناسبی انجام شود. یکی از مهم ترین آن ها رعایت نکات بهداشتی می باشد که بهتر است با دست های تمیز و به این گوشی ها دست زد تا بعد ها دچار عفونت و آسیب دیدگی ها نشود. 
از دیگر نکات به کار گیری این گوشی های ایمنی انتخاب مدل درست و مناسب آن است به طوریکه به صورت مناسب بر روی سر قرار بگیرد و ایمنی خوبی را ایجاد کند.

خرید گوشی ایمنی 

برای حفظ سلامتی و رعایت استاندارد های ایمنی در شرایط مختلف کاری نیاز است که از تجهیزات مناسب استفاده شود. به همین جهت با بررسی های دقیق می توان خرید گوشی ایمنی مناسبی داشت. سایت بازار ترافیک با بررسی های دقیق و کاربردی تجهیزات ایمنی با کیفیتی را با قیمت های مناسب فراهم کرده که می توانید به راحتی نسبت به خرید آن ها اقدام کنید.