تجهیزات ترافیکی

بازدید: 7412
تجهیزات ترافیکی یک بخش ضروری برای جلوگیری از برخورد و پشتیبان گیری ترافیک در اطراف ساخت و ساز و رویدادهای بزرگ است. تجهیزات کنترل ترافیک در انواع مختلفی وجود دارد که نقش هدایت ترافیک را برعهده دارد. این تجهیزات کنترل ترافیک شامل سرعت گیر و استوانه ترافیکی گرفته تا موانع و چراغ‌های چشمک زن که به رانندگان در مورد خطرات ترافیکی آینده هشدار می‌دهند، متغیر می باشد.

انواع تجهیزات ترافیکی

تجهیزات ترافیکی در انواع مختلف که هر کدام قابلیت و کارایی خاصی دارد، طراحی و ساخته می شود. 

Delineator 

Knob-Top Delineator دارای یک دسته دستگیره دستی در بالا برای سهولت بارگیری و تخلیه است. ناحیه فرورفته برای محافظت از ورقه های بازتابنده تشکیل شده است. لبه ثابت محکم در پایه برای اطمینان از تناسب راحت با پایه می باشد. همچنین وقتی همراه با یک نوار مخروطی استفاده می‌شود، می‌توانید در عرض چند ثانیه یک مانع ایجاد کنید.
 D-Top Delineator

 D-Top Delineator

گزینه D-Top دارای یک سوراخ در قسمت بالایی است تا به راحتی یک چراغ مانع نصب شود. این محصول دارای: 
 • تورفتگی جزئی در بالا برای نصب علامت مخروطی
 • ناحیه فرورفته برای محافظت از ورقه های بازتابنده 
 • لبه ثابت محکم در پایه برای اطمینان از تناسب راحت با پایه 

وقتی همراه با یک نوار مخروطی استفاده می‌شود، می‌توانید در عرض چند ثانیه یک مانع ایجاد کنید.

موانع ترافیکی 

موانع ترافیکی، نوعی پنل های خودایستاده می باشند که نقش اساسی در کنترل جمعیت و ترافیک دارند. از این پنل ها می توان برای هدایت کردن عابران پیاده استفاده کرد تا آن ها را از محیط دور کنیم، در حالی که از موانع ترافیکی می توان برای هدایت وسایل نقلیه در مناطق ساخت و ساز استفاده کرد. این موانع ترافیکی جزو کاربردی ترین تجهیزات ترافیکی محسوب می شود. 

تضعیف کننده های تصادف

تضعیف کننده های تصادف یا ضربه گیر وسایلی هستند که برای کاهش آسیب به وسایل، وسایل نقلیه و رانندگان در صورت برخورد در نظر گرفته شده اند.  آنها می توانند این کار را با جذب ضربه ناشی از برخورد وسیله نقلیه انجام دهند.

 پاروهای ترافیکی

پارو ترافیکی یک تابلوی قابل حمل و دستی است که به شکل پارو می باشد. این علائم اغلب توسط پلیس یا پرچم داران برای هدایت الگوهای ترافیکی و جلوگیری از برخورد استفاده می شود.

مخروط ها، طبل ها و جداکننده ها

مخروط های ترافیکی، طبل ها، و جداکننده ها در مناطق ساخت و ساز قرار می گیرند تا به وسایل نقلیه و ترافیک عابران پیاده در مورد خطرات هشدار دهند.  در حالی که مخروط‌ها، درام‌ها، و خط‌کش‌ها در اندازه‌های متفاوتی هستند، هر کدام به گونه‌ای طراحی شده‌اند که امکان حمل و نقل آسان به محل کار را فراهم می‌کنند و می‌توانند برای صرفه‌جویی در فضا هنگام ذخیره‌سازی روی هم چیده شوند.

 تابلوهای پیام و پیکان

علائم اطلاعاتی، مانند تابلوهای پیام و تابلوهای پیکان، برای ارائه تغییرات آتی در الگوهای ترافیکی عادی به رانندگان و عابران پیاده استفاده می شود.  از آنجایی که این علائم به گونه ای طراحی شده اند که از فواصل دور دیده شوند، می توانند به رانندگان هشدار کافی در مورد خطرات آتی ارائه دهند.

بازتابنده های گرد

این بازتابنده‌های گرد یا استاپر گرد ترافیکی که در مرکز، روی اجسام نصب می‌شوند تا آن‌ها را برای رانندگان بسیار قابل مشاهده کنند.

می توان آن را بر روی طیف گسترده ای از اشیاء نصب کرد تا آنها را برای رانندگان بسیار قابل مشاهده کند، مانند صندوق های پستی و تکیه گاه های پل.

همچنین می توان آن را بر روی پایه های نور سنج نصب کرد تا به دید در امتداد جاده های کم نور کمک کند

بازتابنده گرد ترافیکی

ویژگی های کلیدی استاپر گرد ترافیکی   

 • دید عالی در هوای بد (باران، مه، برف یا برف)
 • آب بندی شده در برابر آلودگی و رطوبت
 • دید عالی، به دلیل طراحی منحصر به فرد منشور 6 نقطه ای، به رانندگان حاشیه ایمنی بیشتری حتی در آب و هوای نامساعد می دهد.
 • سطوح منشوری داخلی به طور کامل در برابر عناصر برای روشنایی طولانی مدت آب بندی می شوند.

 تجهیزات ایمنی پرچمدار

تجهیزات ایمنی برای پرچم داران و محافظان عابر پیاده به گونه ای طراحی شده اند که کارگران را در هنگام هدایت وسایل نقلیه و عابران پیاده ایمن نگه دارند. این تجهیزات شامل ، کلاه های سخت، دستکش، گوش گیر، بوق هوا، کیت های ریخته گری، نوار مانع و کیت های شستشوی چشم می باشد.

چرا تجهیزات ترافیک ضروری هستند؟

تجهیزات ترافیکی را می توان به طور موثر برای مدیریت ترافیک پیاده و وسایل نقلیه استفاده کرد.  محصولات ایمنی ترافیک ما همچنین می توانند برای حفظ فواصل ایمن در مناطق کم تردد یا پرتردد استفاده شوند. استفاده از محصولات ایمنی ترافیک دارای مزایای زیر است:

 • تجهیزات ترافیکی به حداقل رساندن خطر تصادف کمک می کند.
 • این تجهیزات به جلوگیری از حوادث قابل اجتناب کمک می کند.

محصولات ایمنی ترافیک بسیار مفید هستند و می توانند بر اساس نیازهای شما سفارشی شوند.  به عنوان مثال، میله های ایمنی پارکینگ را می توان برای سازماندهی و مدیریت پارکینگ های موقت یا دائمی نصب کرد.  برای محدود کردن سرعت وسایل نقلیه در مناطق پرترافیک می توان از سرعت گیر استفاده کرد.

بسیاری از مردم الزامات ایمنی کارکنان در مناطق صنعتی را نادیده می گیرند. با تجهیزات ایمنی ترافیک، احتمال خطرات احتمالی را می توان به میزان قابل توجهی کاهش داد.

تجهیزات کنترل ترافیک حداکثر قابلیت استفاده و گزینه های بی شماری را برای قرار دادن ارائه می دهد. محصولات ایمنی ترافیک را می توان برای مدیریت موارد زیر استفاده کرد:

 • ترافیک پیاده در محل کار
 • کار ساخت و ساز یا تعمیر در جاده
 • ساخت جاده جدید
 • توسعه صنعتی 
 • رژه ها
 • نمایشگاه های ترافیکی، نمایشگاه های جاده ای
 • پارکینگ مراکز خرید و ساختمان های تجاری
 • مکان های تصادف یا اضطراری
 • تجمعات کنار جاده
 • ساخت مسیرهای عابر پیاده، کمربند سبز و مزارع کنار جاده.
 • تجهیزات کنترل ترافیک برای استفاده در فضای داخلی و خارجی مناسب است.

نحوه انتخاب تجهیزات ترافیکی

انتخاب تجهیزات ایمنی ترافیک می تواند کاملاً فنی باشد، به همین دلیل است که ما تیمی از متخصصان داریم که به شما کمک می کنند تا بهترین محصولات را برای نیازهای خود انتخاب کنید. در Cabletiesandmore، ما تجهیزات ایمنی ترافیکی کاربردی و قابل اعتماد را برای شما به ارمغان می آوریم.  در زیر چند نکته برای انتخاب لوازم کنترل ترافیک مناسب آورده شده است.یک پیش نویس دقیق در مورد میزان و نوع ترافیک از جمله ترافیک پیاده و وسایل نقلیه تهیه کنید.  به زمان های اوج حداکثر ترافیک توجه کنید. فهرستی از تجهیزات مورد نیاز برای مدیریت ترافیک تهیه کنید.

چراغ راهنمایی LED برای کاربردهای صنعتی

راه حل های ترافیک صنعتی (ITS) طیف گسترده ای از سیگنال های ترافیکی LED با کیفیت را طراحی، تولید و به فروش می رساند که صرفه جویی در مصرف انرژی را به حداکثر می رساند و در عین حال هزینه های تعمیر و نگهداری را کاهش می دهد.  چراغ‌های راهنمایی LED ما در سرتاسر جهان در مکان‌هایی مانند سنگاپور برای سیستم راه‌آهن سبک کشورشان، تا ایرلند که توسط یکی از بزرگترین شرکت‌های معدنی جهان Tara Mines  برای کنترل ترافیک صنعتی در معادنشان استفاده می‌شود.

علائم راهنمایی و رانندگی کنترل خطوط

سیگنال های کنترل خط ها تا 3 حالت قابل تنظیم در یک محفظه دارند.

اخیراً از چراغ‌های راهنمایی حتی توسط Walt Disney Imagineering برای سواری‌های تفریحی و در پارک‌های تفریحی دیگر برای درگاه‌های ورودی و خروجی برای بهبود جریان ترافیک عابر پیاده استفاده شده است.

چراغ‌های مطابق با استانداردهای ایمنی عمومی ساخته شده‌اند و در ماژول‌های مستقل یا با محفظه‌های استاندارد سیگنال ترافیکی ضد آب و هوا در دسترس هستند.