محصولات کوهنوردی

بازدید: 1003
استفاده از تجهیزات و ابزار مناسب برای فعالیت ها و کار های مختلف به دلپذیر شدن آن و همچنین ایجاد ایمنی بسیار کمک می کند به طوریکه بهتر است از نمونه ها و مدل های کاربردی و متنوع آن استفاده کرد. به عنوان مثال فعالیت کوهنوردی یک ورزش و تفریح سالمی است که به جهت داشتن یک سفری ایمن و عالی باید از وسایل مورد نیاز مخصوص آن ها استفاده کرد. محصولات کوهنوردی را می توان با توجه به نیاز و شرایط به کار گرفت. این نوع از محصولات در دسته بندی تجهیزات سفری قرار می گیرد و نمونه های مختلفی دارند. 

بررسی محصولات کوهنوردی 

در کل آن دسته از ابزار ها و تجهیزاتی که به آسان تر شدن فعالیت ها و یک سفر دلنشین کمک می کند بسیار متنوع می باشند و تجربه مناسبی برای افراد ایجاد می کند. این نوع محصولات شامل تجهیزات مختلفی چون کفش های کوهنوردی، کلاه کوهنوردی، کیف های کوهنوردی، کیسه خواب و ابزار های مختلف دیگر می باشد. به کار گیری و استفاده از هر کدام این محصولات کوهنوردی باید با توجه به بررسی ها و نیاز های محیطی انجام شود. 
فعالیت های کوهنوردی را هر چه مجهز تر بگذرانیم به همان میزان شرایط و سفری دلپذیر و ایمن خواهیم داشت. هر کدام از این محصولات ویژگی ها و کاربردهای مناسب خود را دارند که استفاده از آن ها بسیار کمک کننده می باشد. 

انواع محصولات کوهنوردی

به این منظور مدل ها و نمونه های مختلفی از این محصولات وجود دارد که می توان به موارد زیر اشاره کرد:
 • کفش های کوهنوردی
 • کلاه کوهنوردی 
 • کیف کوهنوردی 
 • کیسه خواب 
 • ظروف و اجاق های کوهنوردی 
 • چادر های مسافرتی 
هر کدام از این تجهیزات نیز شامل مدل های مختلف دیگری می شوند که و ویژگی های مخصوص به خود را دارند که هر کدام از آن ها بسیار کمک کننده می باشند. 

کفش های کوهنوردی 

مسیر های کوهنوردی راه های آسان و صافی ندارند که به جهت راهپیمایی بهتر و راحت تر باید از کفش های مناسب استفاده شود. همچنین امکان وجود سرما و یخبندان در کوه ها وجود دارد که پوتین های مرغوبی برای این کار در نظر گرفته شده است. 

کلاه کوهنوردی 

به جهت پوشش مناسب از سرما و تابش آفتاب کلاه های کاربردی طراحی شده است که پوشش کاملی را برای افراد به وجود می آورد. 

کیف های کوهنوردی 

یکی از مهم ترین محصولات کوهنوردی به کار گیری کیف مناسب به جهت جمع آوری و استفاده از تجهیزات مورد نیاز می باشد که این کیف ها و کوله ها مدل های مختلف و جا داری دارند که بسیار کمک کننده می باشند. 

کیسه خواب

لوازم خواب برای سفر ها و گردش ها نیز از اهمیت بالایی برخوردار است که نمونه ای از آن کیسه خواب است که خواب راحت و آرامی را برای افراد ایجاد می کند.

ظروف و اجاق مسافرتی 

استفاده از مواد غذایی از مهم ترین اقدامات برای سفر و کوهنوردی ها است که باید برای حمل و جا به جایی آن ها از ظروف مناسب استفاده کرد و همچنین به کار گیری اجاق های سفری یک کمک عالی برای گرم کردن و تهیه غذا های مناسب می باشد. 

چادر مسافرتی 

برای اسکان بهتر در شرایط مختلف سفری و کوهنوردی چادر های مسافرتی نمونه ی مناسبی هستند که در سایز ها و مدل های متنوعی استفاده می شوند. 
وجود ابزار های کوهنوردی امکانات مناسبی را برای تفریحات و انجام فعالیت های کوهنوردی ایجاد می کند که برخی افراد برای بالا رفتن از کوه به ابزار های کاربردی تری نیاز دارند که این نوع محصولات کوهنوردی شامل طناب های کوهنوردی، چراغ های پیشانی، کرامپون ها، تبر های یخی، کارابین، کمربند ایمنی، کلاه ایمنی و ... می باشد. 

بررسی محصولات صعود کوهنوردی 

تجهیزات مناسب دیگری نیز به جهت صعود از ارتفاعات و کوه استفاده می شود. در این دسته بندی کمربند ایمنی، کفش های مناسب صعود، طناب های مناسب، لنیارد و ترمز ایمنی، عینک های ایمنی، چکش های یخی، کوله پشتی و ابزار های کاربردی دیگری قرار می گیرد. 
به عنوان مثال برای استفاده از طناب های کوهنوردی باید به نکات زیر توجه کرد:
 • جنس طناب 
 • قطر مناسب
 • طول مورد نیاز
 • رتبه ایمنی 
 • چنگش مناسب
یک نمونه مناسب دیگر از محصولات کوهنوردی مناسب لباس های مناسب می باشد که با توجه به شرایط آب و هوایی باید در پوشش و انتخاب لباس های خود توجه بالایی کرد. معمولا این ارتفاعات سرد می باشند که بهتر است از کاپشن ها و لباس های گرم استفاده شود تا بدن گرم باشد و بتواند فعالیت های مختلف را با ایمنی و اطمینان خاطر انجام دهد. 
البته شرایط آب و هوایی گرم نیز در این مناطق وجود دارد که محصولات و پوشش مناسبی نیز برای آن تدارک شده است. به هر حال برای استفاده از محصولات کوهنوردی باید شرایط، نوع استفاده، مکان مورد نظر و انواع تجهیزات را بررسی کرد.

انتخاب محصولات کوهنوردی

انتخاب مناسب و بهینه از محصولات کوهنوردی اقدامی هوشمندانه است که باید با بررسی ها و مقایسه مدل های مختلف آن ها با هم انجام شود. با توجه به وجود مدل های مختلف از این تجهیزات به کار گیری نمونه مناسب آن می تواند شرایط ایمن و مجهزی را برای ما ایجاد کند. برای انتخاب محصولات کوهنوردی باید از نمونه هایی که بر اساس استاندارد های ایمنی تولید شده اند را مورد استفاده قرار داد. 
به عنوان مثال کفش های کوهنوردی مدل های به خصوصی دارند که برای مسیر های صعب العبور و یا یخبندانی طراحی مناسبی دارند همچنین یک تجهیز آن به گونه ای است که به کفش های کوهنوردی متصل می شود و به نوعی یخ شکن است که مقاومت و دوام مناسبی برای کار و استفاده در شرایط برفی و یخی را فراهم می کند. 

خرید محصولات کوهنوردی 

همانطور که در مطالب بالا بیان کردیم استفاده از این نوع تجهیزات سفری شرایط ایمن و مجهزی را برای ما ایجاد می کند که انتخاب و خرید درست آن ها بسیار اهمیت دارد. به همین جهت باید از نمونه های با کیفیت و مرغوب آن استفاده شود که سایت بازار ترافیک برای تحقق این هدف و رضایت مشتریان محصولات کوهنوردی را با مناسب ترین قیمت ها فراهم کرده که به راحتی می توان نسبت به خرید آن ها اقدام کرد.