فیلتر

چشم گربه ای

جدیدترین هاپربازدیدترین هامحبوب‌‌ترینپرفروش‌ترینارزان‌ترینگران‌ترین
تعداد نمایش 122448
چشم گربه ای ترافیکی دو طرفه
چشم گربه ای ترافیکی دو طرفه-بدنه از جنس ABS-دارای نگین های پلی کربناتی با بازتاب نوردر شب-بدنه در سه رنگ سفید ، زرد و قرمز-مقاوم در برابر ضربه و سایش-
چشم گربه ای ترافیکی یک طرفه
چشم گربه ای یک طرفه-بدنه از جنس ABS-دارای نگین های پلی کربناتی با بازتاب نور-سه رنگ سفید ، زرد و قرمز-مقاوم در برابر ضربه و سایش-
چشم گربه ای سولار دو طرفه
چشم گربه ای سولار دو طرفه
ــــــ موجود ــــــ
چشم گربه ای ترافیکی-بدنه ای از جنس آلومینیوم و پلی کربنات-دو طرفه-دارای شش LED-قابلیت شارژ در طول روز با نور خورشید-دارای سلول های سیلیکونی برای جذب نور خورشید-
چشم گربه ای سولار آلومینیومی دو طرفه
چشم گربه ای ترافیکی-بدنه ی آلومینیومی-دو طرفه-دارای سه LED-قابلیت شارژ در طول روز با نور خورشید-دارای سلول های سیلیکونی برای جذب نور خورشید-دارای یک باتری لیتیومی-
چشم گربه ای سولار آلومینیومی یک طرفه
چشم گربه ای ترافیکی-بدنه ی آلومینیومی-یک طرفه-دارای سه LED-شارژ در طول روز با نور خورشید-دارای سلول های سیلیکونی برای ذخیره نور-دارای یک باتری لیتیومی-
چشم گربه ای شیشه ای ABS دو طرفه
چشم گربه ای شیشه ای ABS دو طرفه
ــــــ تماس بگیرید ــــــ
چشم گربه ای ترافیکی-بدنه ی ABS-دو طرفه-دارای شیشه های رفلکتور پلی کربناتی-سبک-ساخت ایران-زرد رنگ-مقاوم در برابر سایش و وزن تا چند تن-
چشم گربه ای ترافیکی طلق دار
چشم گربه ای ترافیکی طلق دار
ــــــ تماس بگیرید ــــــ
چشم گربه ای ترافیکی-طلق دار-بدنه پلی کربناتی-بسیار سبک-مقاومت بالا-در دو نوع یک طرفه یا دو طرفه-با لنز پلاستیکی یا شیشه ای-انعکاس نور بالا-
چشم ببری ترافیکی w3
چشم ببری ترافیکی w3
ــــــ تماس بگیرید ــــــ
چشم ببری ترافیکی-دارای بدنه ای شیشه ای-دارای لنز محدب با قدرت انعکاس بالا-شیشه مقاوم شده در دمای بسیار بالا-دارای سطح صاف برای جلوگیری از نشستن گرد و غبار-
چشم گربه ای نگین دار آلومینیومی دو طرفه
چشم گربه ای نگین دار آلومینیومی دو طرفه
ــــــ تماس بگیرید ــــــ
چشم گربه ای دو طرفه-بدنه از جنس آلومینیوم-دارای نگین های پلی کربناتی با بازتاب نوردر شب-مقاوم در برابر ضربه و سایش-قدرت چسبندگی بالا-
چشم گربه ای سولار پلاستیکی دو طرفه
چشم گربه ای سولار پلاستیکی دو طرفه
ــــــ تماس بگیرید ــــــ
چشم گربه ای ترافیکی-بدنه ای از جنس پلی اتیلن-دارای شش LED-دارای صفخه سولار خورشیدی برای جذب نور و ذخیره در باتری-
چشم گربه ای سولار پلاستیکی یک طرفه
چشم گربه ای سولار پلاستیکی یک طرفه
ــــــ تماس بگیرید ــــــ
چشم گربه ای ترافیکی-بدنه ی پلی اتیلن(پلاستیکی)-یک طرفه-دارای سه LED-قابلیت شارژ در طول روز-دارای صفحه سولار خورشیدی-دارای یک باتری لیتیومی-

در بین تجهیزات ترافیکی جاده که با شکل عدسی یا ورقه ای هستند و با انعکاس نور چراغ های جلوی وسایل نقلیه، دید رانندگان را افزایش داده و جاده را برای رانندگان قابل مشاهده می کند، دستگاه‌هایی به نام چشم‌ گربه‌ای برای بازتاب نور چراغ‌های خودرو به سمت راننده استفاده می‌شوند. اینها عمدتاً بر این اساس هستند که چگونه نوری که به چشم گربه ای وارد می شود در یک جهت مشابه بازتاب می شود.

یکی از انواع چشم گربه ای با استفاده از یک کره شیشه ای با یک آینه منحنی بیش از نیمی از سطح آن ایجاد می شود. نور وارد شده به کره از آینه منعکس می شود و از کره خارج می شود و دقیقاً در جهت مخالف (یعنی همان زاویه نسبت به افقی) حرکت می کند که قبل از ورود به کره حرکت می کرد.

اگر شما در مناطق روستایی زیاد رانندگی می کنید باید به این موضوع پی برده باشید که چشم گربه ای ها همه جا هستند. شاید همه ی سعیتان را بکنید تا بتوانید برای گرفتن سبقت از آنها دوری کنید، اما آیا میدانید وقتی آن ضربات ضربان مانند را زیر چرخ‌های خود حس میکنید،؟ 

معرفی کلی چشم گربه ای

در یک مسیر تاریک اگر مشغول رانندگی بوده باشید ، ممکن است گه گاه فلاش های نوری را دیده باشید که از برخی دستگاه های نصب شده در جاده ساطع می شود.  این اشیاء یعنی چشم گربه ای شامل یک لنز یا ورقه است که با انعکاس نور چراغ های جلوی وسایل نقلیه، دید آنها را افزایش می دهد و جاده را برای رانندگان قابل مشاهده می کند.  آنها در سطح جاده برای خط کشی و خط کشی برای دید در شب به هم می‌چسبند.

هدف نصب چشم گربه ای

چشم گربه ای جاده یکی از مهمترین وسایلی است که از خروج خودروها از جاده یا خطوط آنها جلوگیری می کند و جاده های ما را ایمن تر می کند. آنها نور چراغ های اتومبیل را منعکس می کنند تا راننده بتواند پیچ ها و گوشه های جاده را از فاصله دور مشاهده کند. حتی در تاریکی، راننده به راحتی می‌تواند خطوط جاده، انتهای و گوشه‌های جاده را ببیند و قضاوت کند که به کجا بپیچد، کدام خط جاده را انتخاب کند و به نوبه خود با خیال راحت رانندگی کند.  این باعث می شود که چشم گربه ای در جاده های کم نور بسیار مفید باشد.  آنها حتی در شرایط آب و هوایی نامساعد راهنمایی شبانه موثری را ارائه می دهند.

تاریخچه چشم گربه ای

چشم گربه ای ها توسط مخترع بریتانیایی پرسی شاو در سال 1933 اختراع شدند و در سال 1934 در بریتانیا ثبت اختراع شدند تا رانندگان در تاریکی یا مه مسیر جاده را به راحتی دنبال کنند.  این ایده پس از مشاهده نحوه انعکاس چراغ های جلوی اتومبیل ها از علائم جاده به ذهن او خطور کرد. شاو شرکتی به نامReflecting Roadstuds Ltd. را تأسیس کرد که اولین تولید کننده چشم گربه ای در جاده بود.

ویژگی های چشم گربه ای 

چشم گربه ای ها جاده در اندازه های مختلف هستند و با جنس آلومینیوم، پلاستیک سخت ABS یا شیشه موجود هستند.  چشم گربه ای ها به گونه ای ساخته شده اند که بتوانند بارهای سنگین و ضربه های شدید را تحمل کنند.  آنها می توانند در یک، هر دو یا همه طرف بازتابنده داشته باشند.  

بازتابندگی چشم گربه ای ها بسته به کاربرد مورد نظرشان می توانند رنگ های مختلفی داشته باشند. رایج ترین مواردی که در جاده ها می بینیم سفید، زرد و قرمز هستند.

اخیراً چشم گربه ای های پیشرفته تری برای جاده معرفی شده اند. این چشم گربه ای های جدید دارای LED های خورشیدی هستند.  آنها می توانند با یک بار شارژ برای چندین روز کار کنند، البته این مدل از چشم گربه ای ها نسبت به نسخه معمولی رفلکتور نیز گرانتر هستند.

چشم گربه ای آلمینیومی 

چشم گربه ای های آلومینیومی در جاده دارای روکش های آلومینیومی با اجسام بازتابنده نصب شده در داخل آنها هستند. این چشم گربه ای ها قوی و بادوام هستند به همین دلیل برای نصب در وسط جاده مناسب هستند.

چشم گربه ای جاده شیشه ای

چشم گربه ای جاده شیشه ای جامد از شیشه ایمنی سخت شده ساخته شده اند. پایین بازتابنده با پوششی پوشانده شده است که اثر بازتابی را ارائه می دهد.  نور ورودی توسط یک بازتابنده دقیقاً در همان جهتی که از آن آمده است، به مدت 360 درجه بازتاب می شود.  این به این معنی است که بازتابنده نور وسایل نقلیه را از هر زاویه به کاربران جاده منعکس می کند.

چشم گربه ای جاده LED

چشم گربه ای جاده LED با یک پنل خورشیدی در بالا و یک باتری که در طول روز با نور خورشید شارژ می شوند کارمی کنند.  هنگام شب LED های آنها شروع به انتشار نور می کنند.  . این نوع از چشم گربه ای  ها ممکن است دارای بازتابنده های کوچک باشند یا حتی در بعضی موارد این بازتابنده ها را داشته باشند، اما به دلیل LED های روشن، آنها بسیار بیشتر قابل مشاهده هستند.  آنها را می توان به راحتی از فاصله طولانی تری نسبت به سایر انواع تجهیزات ترافیکی جاده مشاهده کرد.

 چشم گربه ای پلاستیکی جاده

چشم گربه ای پلاستیکی جاده از نوعی پلاستیک ساخته شده و دارای مواد بازتابنده هستند. قطعا چشم گربه ای های پلاستیکی به اندازه چشم گربه ای آلومینیومی جاده قوی نیستند و همچنین دوام کمتری دارند.  آنها را می توان در خط مرکزی یک جاده، کناره های بزرگراه و پل ها استفاده کرد.

مواد بازتابنده استفاده شده درچشم گربه ای

ورق انعکاسی و بازتابنده پلاستیک

این ها برای پروژه های کوتاه مدت مناسب هستند زیرا طول عمر کوتاهی دارند و با گذشت زمان خاصیت بازتابی خود را از دست می دهند.  رفلکتورهای با این مواد در مکان هایی که کارهای جاده ای با دفعات بیشتری نسبت به سایرین انجام می شود مناسب تر هستند.

مهره های شیشه ای

مهره های شیشه ای دوام بیشتری نسبت به ورق های بازتابنده و بازتابنده های پلاستیکی دارند.  آنها نیاز به تعویض کمتری دارند و برای پروژه های طولانی مدت مناسب تر هستند.