انواع چراغ قوه

بازدید: 1174
داشتن چراغ قوه ضروری است، به خصوص زمانی که برق قطع می شود، زمانی که در حال بررسی بخشی از سقف زیرزمین خود هستید، یا در یک سفر کمپینگ. به طور معمول، انواع مختلف چراغ قوه ها دارای یک منبع نور هستند که روی یک بازتابنده با یک چراغ شفاف نصب می شود. همچنین دارای باتری و سوئیچ می باشد و تمامی قطعات در یک کیس محصور شده اند.چراغ قوه جزو یکی از تجهیزات ایمنی پرکاربرد محسوب می شود. 
قبل از انواع مدرن چراغ قوه، مردم از یک لامپ رشته ای به عنوان منبع نور استفاده می کردند. اکنون می توانید انواع چراغ قوه را با منابع نوری متفاوت از لامپ های رشته ای پیدا کنید. برای اینکه ایده بهتری به شما بدهیم، ما 6 نوع محبوب چراغ قوه را انتخاب کرده ایم و در زیر آنها را برای شما معرفی کرده ایم.
 چراغ قوه

چراغ قوه غواصی

چراغ قوه غواصی نوع خاصی از چراغ قوه است  و به نام دیگر لامپ غواصی نیز شناخته می شود که می توانید در زیر آب از آن استفاده کنید. این یک گزینه ضد آب است که می تواند تا عمق 600 فوت یا 200 متر دوام بیاورد. همچنین اکثر لامپ های غواصی دارای لامپ های ال ای دی به عنوان منبع تغذیه هستند و همین امر باعث روشنایی بسیار آنها می شود. آنها همچنین با موادی ساخته می شوند که در آب شور یا آب خورده نمی شوند. بنابراین، اگر می خواهید به  غواصی بروید، این نوع چراغ قوه است که باید در کیت خود داشته باشید.

چراغ قوه سربندی 

داشتن چراغ قوه هدلامپ بسیار راحت است زیرا می تواند به شما کمک کند تا زمانی که دستانتان مشغول هستند، راه را روشن نگه دارید. اگر هنگام حمل چیزی نیاز به استفاده از چراغ قوه دارید، ممکن است کمی ناخوشایند باشد. راه حل این موضوع تهیه این نوع چراغ قوه است. می توانید آنها را درست به سر خود ببندید و آنها مسیر شما را روشن می کنند. به این نوع چراغ قوه، چراغ پیشانی نیز گفته می شود. 
وقتی می خواهید آن را تا حد امکان برای خود راحت کنید، این یک چیز عالی است. استفاده از آن به شما این امکان را می دهد که از دستان خود بدون آسیب رساندن به بینایی خود استفاده کنید. اگر خودرو در طول شب در جاده خراب شد، داشتن این نوع چراغ قوه بسیار کمک کننده خواهد بود. شما می توانید همزمان ماشین خود را ببینید و روی آن کار کنید.
موقعیت های زیادی وجود دارد که این چراغ قوه می تواند بسیار مفید باشد. همچنین یک نوع چراغ قوه مقرون به صرفه است که بسیار کاربردی است. اکثر آنها دارای لامپ های ال ای دی برای منبع نور هستند و این به آنها اجازه می دهد تا در عین روشنایی بسیار طولانی مدت دوام بیاورند. می توان مدل های چراغ قوه قابل شارژی را دریافت کرد که سطح روشنایی تا 1800 لومن ارائه می دهند.
چراغ قوه های سنگین

چراغ قوه های سنگین

چراغ قوه های سنگین کمی بادوام تر از چراغ قوه های معمولی هستند. آنها ساخته شده اند تا دوام بیاورند و می توانند کمی کتک خوردن را تحمل کنند. انداختن این چراغ قوه آسیب زیادی زیادی وارد نمی کند و باید به کار خود ادامه دهد. مردم وقتی به شکار یا مسافرت می روند، این چراغ قوه ها را می گیرند.
اگر به یک چراغ قوه معمولی نیاز دارید که در برابر استفاده زیاد مقاومت کند، این نوع چراغ قوه می تواند بهترین گزینه باشد. تنها کاری که باید انجام دهید این است که یکی بخرید، باتری های تازه را در آن نگه دارید و هرگز در تاریکی غافل نخواهید شد. در صورت نیاز آن را خواهید داشت و نباید باتری شما را خیلی سریع تخلیه کند. توجه به این نکته مهم است که گزینه های بادوام دیگری در بازار وجود دارد، اما این یک راه بسیار مقرون به صرفه برای تهیه یک چراغ قوه سنگین است. لامپ های رشته ای راحت ترین چیز نیستند، اما به طور کلی مقرون به صرفه هستند.

چراغ قوه تخلیه با شدت بالا 

یا چراغ قوه های تخلیه با شدت بالا می توانند نور بسیار روشنی را ارائه دهند. وقتی آنها را با انواع دیگر چراغ قوه مقایسه می کنید، این چراغ قوه کار می کند زیرا دارای جریان الکتریکی است که از یک توپ گاز یونیزه شده عبور می کند. این چراغ قوه ها بسیار کمتر از چراغ قوه های رشته ای هستند. همچنین، این گزینه بسیار گران‌تری است و می‌تواند تا 10 برابر گران‌تر از یک نوع چراغ قوه رشته‌ای باشد. به همین دلیل است که معمولاً فقط علاقه مندان آن ها را می خرند و استفاده می کنند.
با این حال، این یک نوع چراغ قوه مفید است، حتی با برچسب قیمت بالاتر. آنها به خصوص اگر در این کشور زندگی می کنید خوب هستند. آنها نور بسیار روشنی را ارائه می دهند که می تواند یک منطقه بزرگتر را روشن کند. به دلیل این ویژگی‌ها، داشتن آن‌ها در سفرهای فضای باز یا گردش‌های کمپینگ خوب است.

 چراغ قوه رشته ای

این یکی از محبوب ترین انواع چراغ قوه است و چندین دهه است که برای خرید در دسترس بوده است. بسیاری از مردم این چراغ قوه را انتخاب می کنند زیرا بسیار مقرون به صرفه است و استفاده از آن در پروژه های بازسازی حمام برای روشن کردن مناطق تاریک شما عالی است. متاسفانه بسیاری از این چراغ قوه ها به راحتی می شکنند. می‌توانید مدل‌های بادوام‌تری پیدا کنید که در برابر افتادن‌های تصادفی مقاومت کنند، اما گران‌تر هستند.
این یک نوع چراغ قوه بسیار رایج در بسیاری از مکان های مسکونی است. همچنین دیدن آنها در طول سفرهای ماهیگیری یا کمپینگ معمول است زیرا استفاده از آنها بسیار آسان است. این نوع چراغ قوه همچنین می‌تواند در برابر برخورد خشن مقاومت کند و به اندازه کافی قدرتمند است تا یک منطقه با اندازه مناسب را روشن کند.

 چراغ قوه های کوچک 

در مقایسه با انواع دیگر چراغ قوه های موجود در لیست، این چراغ قوه ها قدرت بسیار پایین تری دارند. بنابراین، آنها قادر به تولید نور روشن نخواهند بود، و این باعث می شود آنها برای بسیاری از وظایف غیر قابل اعتماد باشند. یکی از نمونه های این نوع چراغ قوه، چراغ قوه کلیدی است. بسیار جمع و جور و کوچک است و یک باتری قلمی دارد که انرژی آن را تامین می کند. به دلیل اندازه کوچکتر، می توانید به راحتی آن را با خود حمل کنید و از آن برای کارهای بداهه استفاده کنید. با این حال، نمی توانید انتظار داشته باشید که اتاق را روشن کند.
ما 6 نوع چراغ قوه را که می‌توانید برای روشن کردن مسیر یا پروژه‌های اطراف خانه‌تان استفاده کنید، معرفی کرده‌ایم، و همچنین چندین معیار مهم را به شما ارائه کرده‌ایم که هنگام خرید باید در نظر بگیرید. شما می توانید از این لیست برای انتخاب چراغ قوه مناسب برای در دست داشتن در مواقع نیاز استفاده کنید.