تجهیزات پلیس

بازدید: 3377

انواع مختلفی از تجهیزات پلیس وجود دارد، و تجهیزات حمل شده توسط یک افسر خاص به سیاست های آژانس آن افسر و نقش او در اجرای قانون بستگی دارد. یک افسر پلیس اغلب تجهیزات اولیه مانند تفنگ دستی، دستبند، چراغ قوه پلیسی، کلید دستبند، سایر وسایل بازدارنده، اسپری فلفل، باتوم پلیسی، و سایر وسایل اولیه مانند نوار برای طناب زدن صحنه جرم و رادیو برای برقراری ارتباط با دیگران به همراه دارد. افسران تجهیزات پلیسی تخصصی‌تر ممکن است توسط یک افسر تاکتیکی حمل شود و می‌تواند شامل سلاح‌های گرم قوی‌تر، زره بدن و یک قوچ ضربتی باشد.

تجهیزات پلیسی چیست؟


تجهیزات پلیسی که توسط یک افسر خاص حمل می‌شود اغلب متفاوت است و شامل مواردی است که به دلیل سیاست‌های آژانس ملزم به حمل آن‌ها است و همچنین مواردی که ممکن است برای او مفید باشد. یکی از ابتدایی ترین تجهیزات پلیس، سلاح گرمی است که یک افسر پلیس با خود حمل می کند. این معمولاً بر روی باسن افسر پوشیده می‌شود، اگرچه برخی از افسران ممکن است از اسلحه گرم در غلاف شانه استفاده کنند. اسلحه خاصی که توسط یک افسر استفاده می شود به شیوه ها و سیاست های استاندارد یک اداره پلیس و ترجیحات افسر بستگی دارد.
تجهیزات متداول پلیس نیز شامل انواع مختلفی از وسایل مهار کننده از جمله دستبند و زیپ و همچنین کلید دستبند و چاقوی جیبی است. این معمولاً یک چاقوی تاشو است که فقط به یک دست برای استفاده نیاز دارد. افسران پلیس همچنین نشانی را می پوشند یا با خود حمل می کنند که آنها را به عنوان افسران قانون معرفی می کند و ممکن است از افسر نیز خواسته شود که لباس استاندارد بپوشد. بسیاری از افسران همچنین دارای سلاح های ثانویه مانند باتوم، باتوم های اغلب جمع شونده و اسپری فلفل هستند.
همچنین قطعاتی از تجهیزات پلیس وجود دارد که ممکن است افسران آنها را با خود حمل نکنند، اما بسیاری از افسران در وسیله نقلیه خود دارند. این شامل تجهیزات نگهداری از صحنه جرم، مانند نوار، شراره های جاده، و موانع قابل حمل است. افسران پلیس معمولاً برای برقراری ارتباط با سایر افسران رادیو حمل می کنند که اغلب بر روی شانه یا کمربند بسته می شود.

تجهیزات تخصصی پلیس

تجهیزات تخصصی پلیس 

برخی از تجهیزات پلیس تخصصی تر هستند و معمولاً فقط توسط افسران تاکتیکی پوشیده یا مورد استفاده قرار می گیرند. این تجهیزات تخصصی پلیس شامل زره بدن، سلاح های گرم سنگین مانند تفنگ های خودکار و اسلحه های گاز اشک آور و سپرهایی است که برای آرام کردن شرکت کنندگان در شورش استفاده می شود. همچنین افسران تاکتیکی اغلب از قوچ‌های ضربتی استفاده می‌کنند و این قوچ‌ها می‌توانند تک نفره یا دو نفره باشند. چنین تجهیزات پلیسی معمولاً توسط افسران واحدهای ویژه مانند تیم سلاح‌ها و تاکتیک‌های ویژه استفاده می‌شود.

لیست تجهیزات پلیس

ما در این بخش درباره یک سری لوازم و تجهیزات پلیس و افسران و به معرفی لوازم جانبی پلیس می پردازیم. 

مهمات

افسران پلیس ممکن است در صورت نیاز به بارگیری مجدد اسلحه خود، مقداری مهمات اضافی همراه داشته باشند. مهمات را می توان روی کمربند وظیفه یا در یک کیسه مجله ذخیره کرد. گلوله های اضافی مهمات ممکن است در خودروی گشتی ذخیره شود.

دوربین های بدنه پلیس 

اگرچه آنها بخشی از یونیفرم استاندارد پلیس نیستند، اما این روزها دوربین های بدنه پلیس بسیار محبوب شده اند. ادارات اجرای قانون که استفاده از این دستگاه ها را آغاز کرده اند، کاهش قابل توجهی در شکایات در مورد رفتار پلیس مشاهده کردند.
تجهیزات استاندارد ممکن است از یک بخش به بخش دیگر بر اساس نیازهای خاص متفاوت باشد، اما این موارد اصول اولیه را پوشش می دهند.

جلیقه ضدگلوله

اکثر افسران پلیس ترجیح می دهند از جلیقه ضد گلوله نرم به عنوان بخشی از تجهیزات خود استفاده کنند زیرا کمتر به چشم می آیند. این جلیقه زرهی می تواند از افسر در برابر حملات با سلاح هایی مانند چاقو، تپانچه، تفنگ، مواد منفجره کوچک و موارد مشابه محافظت کند.

هواپیماهای بدون سرنشین پلیس 

اگرچه هواپیماهای بدون سرنشین بخشی از تجهیزات استاندارد مورد استفاده افسران در نظر گرفته نمی‌شوند، اما محبوبیت آنها در بخش‌های سراسر کشور بسیار بیشتر شده است. می توان از آنها برای ردیابی مظنونان، جستجوی افراد گمشده، بررسی منطقه آسیب دیده و موارد دیگر استفاده کرد. درباره هواپیماهای بدون سرنشین پلیس بیشتر بدانید.

کمربند وظیفه پلیسی 

کمربند وظیفه حمل و نقل تجهیزات را آسان می کند و به راحتی قابل دسترسی است. آنها معمولاً از چرم یا نایلون ساخته می شوند و معمولاً سیاه رنگ هستند. کمربند وظیفه پلیس به کمربند اسلحه یا کمربند کیت نیز معروف است.

چراغ قوه پلیسی

در حالی که این یک دستور نیست، اکثر افسران ترجیح می دهند همیشه چراغ قوه پلیسی را با خود حمل کنند. برخی از افسران مدل های بزرگ و سنگین را انتخاب می کنند که به عنوان یک ابزار دفاع شخصی به خوبی عمل می کنند. برخی دیگر چراغ قوه های کوچک با پرتوهای فوق العاده روشن را انتخاب می کنند.

دستبند پلیسی 

دستبند پلیس احتمالاً پر استفاده ترین مورد در وزارتخانه آنهاست. دستبند برای تحت کنترل نگه داشتن مظنون و جلوگیری از آسیب رساندن به شخص یا اطرافیانش بسیار مؤثر است. اکثر افسران حدود 2-3 جفت را حمل می کنند تا بتوانند بیش از یک مجرم را دستگیر و بازداشت کنند.

غلاف تفنگ دستی

غلاف اسلحه برای حمل اسلحه در یک مکان مناسب طراحی شده است. غلاف اغلب به یک کمربند ابزار وصل می شود، اما ممکن است در اطراف بالاتنه یا حتی ساق پا نیز وصل شود. هولسترها می توانند از چرم، نایلون یا پلاستیک ساخته شوند.

غلاف تفنگ دستی

دستکش لاستیکی پلیسی 

بسیاری از پلیس ها یک یا چند جفت دستکش لاستیکی را در خودروهای گشتی خود نگه می دارند. هنگام دست زدن به شواهد صحنه جرم مانند اسلحه، گلوله و سایر موارد، پوشیدن دستکش مهم است. این کار باعث می‌شود که پرینت‌های افسر از اقلام دور بماند. علاوه بر این، افسران هنگام معاینه قربانیان دستکش لاستیکی می پوشند. دستکش لاستیکی پلیسی جزو یکی از مهم ترین تجهیزات پلیس محسوب می شود. 

رادیو پلیسی

رادیوها توسط اکثر ادارات برای تسهیل ارتباط با ماموران اعزامی و دیگر افسران استفاده می شود. رادیوها معمولاً به تسمه ابزار وصل می شوند و اغلب با یک کیسه رادیویی نگه داشته می شوند. با این حال، برخی از بخش‌ها رادیو پلیسی را به ناحیه شانه متصل می‌کنند تا استفاده از آن برای افسر آسان‌تر شود. ده کد برای کمک به تسریع ارتباطات استفاده می شود.

لباس فرم پلیس 

یونیفرم ها بر اساس حوزه قضایی، واحد اجرای قانون و نوع کار انجام شده بسیار متفاوت هستند. به عنوان مثال، ممکن است رنگ آنها متفاوت باشد. اگرچه اکثر لباس فرم پلیس به رنگ آبی یا مشکی هستند.