فیلترتجهیزات ایمنی در ارتفاع

جدیدترین هاپربازدیدترین هامحبوب‌‌ترینپرفروش‌ترینارزان‌ترینگران‌ترین
تعداد نمایش 122448


هیچ محصولی یافت نشدهدف از استفاده تجهیزات ایمنی در ارتفاع چیست ؟ 

ایمنی در ارتفاعات اصطلاحی است که به استفاده از شیوه های ایمنی محیط کار برای محافظت از کارگران در برابر صدمات ناشی از کار در ارتفاع اشاره دارد. صدمات کارگر در اثر سقوط و سایر خطرات مرتبط با کار در ارتفاع، مانند ضربه ناشی از افتادن ابزار از ارتفاع، از علل مهم آسیب شغلی و مرگ هستند.
با توجه به افزایش خطرات مرتبط با کار در ارتفاع، اکثر آژانس‌های ایمنی و بهداشت حرفه‌ای نیاز دارند که قبل از شروع کار در ارتفاع، به کارگران آموزش ایمنی در ارتفاع داده شود. کنترل‌های خطر مورد نیاز برای کار ایمن در ارتفاعات بسته به ماهیت دقیق کار متفاوت است، اما معمولاً به استفاده از نرده‌های محافظ، شبکه‌های ایمنی یا سیستم‌های دستگیری شخصی برای محافظت از کارگران در برابر آسیب‌های ناشی از سقوط نیاز دارند.
صنعت ساخت و ساز همچنین تجهیزات ایمنی در ارتفاعات خاص خود را دارد که به فعالیت های خاص صنعت مانند استفاده از سکوهای کار موقت مرتفع (به عنوان مثال داربست) می پردازد. سایر مقررات استاندارد ایمنی در ارتفاعات شامل الزامات برای کارگران برای گذراندن دوره آموزشی ایمنی کار در ارتفاعات و استفاده از بند و تجهیزات حفاظت فردی برای جلوگیری از برخورد کارگران با سقوط تجهیزات از سطح بالاتر است.
مزایا تجهیزات ایمنی در ارتفاع

مزایای استفاده از تجهیزات ایمنی در ارتفاع 

از آنجایی که خطرات مرتبط با کار در ارتفاع می تواند بسته به زمینه کاری به طور قابل توجهی متفاوت باشد، مزایای استفاده از تجهیزات ایمنی زمانی مهم است که کارفرمایان باید یک تجزیه و تحلیل خاص سایت از تمام خطرات کار در ارتفاع مرتبط با یک سایت خاص انجام دهند. برنامه‌های ایمنی در ارتفاع نیز باید مختص مکان باشد تا کارگران از خطرات خاص در محیط خود آگاه باشند و روش‌های لازم برای نجات هر کارگری را که سقوط می‌کند و متعاقباً به کمک نیاز دارد تا ایمن از سیستم حفاظت از سقوط خارج شود، درک کنند. 
مطمئن شوید که شما و کارگرانتان تحت پوشش هستید.
انواع مختلفی از تجهیزات ایمنی ارتفاع وجود دارد. اگر در صنعت کار نمی کنید یا هر روز از محصولات ایمنی ارتفاع استفاده نمی کنید، تشخیص نرده های محافظ سقف از راهروهای آلومینیومی می تواند دشوار باشد. اما یک چیز مسلم است  کار در هر ارتفاعی به تجهیزات ایمنی ارتفاع قابل اعتماد نیاز دارد تا از شما در برابر سقوط، جراحات و تلفات محافظت کند.
بنابراین بسیار مهم است که تجهیزات ایمنی ارتفاع شما تایید و معتبر باشند، زیرا مشخص می کند که ارزیابی خطر ارتفاع برای کار در هر ارتفاعی ضروری است. گواهینامه سقف برای تمامی تجهیزات ایمنی ارتفاع الزامی است و تایید مجدد این سیستم های ایمنی هر 12 ماه یکبار الزامی است. صاحبان مشاغل در صورت عدم انطباق سیستم های ایمنی مسئول هستند، بنابراین مهم است که در مورد انتخاب مسئول، استفاده و نگهداری سیستم های دسترسی به ارتفاع صنعتی و جلوگیری از سقوط مطلع شوند.

تجهیزات ایمنی ارتفاع

تجهیزات ایمنی ارتفاع فقط به خوبی افرادی هستند که از آنها استفاده می کنند، بنابراین باید مطمئن شوید که شما و کارگرانتان با انواع محصولات و تجهیزات ایمنی ارتفاع آشنا هستید. بسته به خطرات سقوط موجود و نوع کاری که در محل شما انجام می شود، یک سیستم ایمنی ارتفاع جامع ممکن است نیاز به نصب چندین نوع مختلف تجهیزات ایمنی ارتفاع داشته باشد.
به عنوان مثال، نقاط لنگر سقف معمولاً همراه با سایر تجهیزات حفاظت شخصی ایمنی ارتفاع ، مانند مهارها یا سیستم‌های حفاظت از سقوط تسمه استفاده می‌شوند. و نقاط لنگر دائمی و موقت را ارائه می دهیم. برخی دیگر از محصولات ایمنی ارتفاعی که ما ارائه می‌کنیم شامل دریچه‌های دسترسی، سیستم‌های پیاده‌روی، خطوط استاتیک و نردبان‌های پله‌ای است.
تجهیزات ایمنی ارتفاع همیشه باید قبل و بعد از استفاده بازرسی شوند. جدول زیر ممکن است به اطمینان از استفاده و عملکرد صحیح راه حل های ایمنی سقف برای محل کار شما کمک کند.
سیستم های استاتیک خطوط باید هر شش تا 12 ماه یکبار در کنار تجهیزات حفاظت شخصی بازرسی و نگهداری شوند. راه حل های سرویس و نگهداری ما شامل ارزیابی و تأیید عملکرد خطوط استاتیک برای اطمینان از رعایت ایمنی ارتفاع است.
انواع تجهیزات ایمنی در ارتفاع

انواع تجهیزات ایمنی ارتفاع

ما در این بخش بخش به معرفی تجهیزات ایمنی در ارتفاع می پردازیم که شامل موارد زیر است. 
 • لنگر سقف
  نقاط لنگر سقف به محافظت از شما و کارگرانتان در برابر خطرات سقوط کمک می کند. آنها را می توان برای دو هدف اصلی استفاده کرد: یک سیستم جلوگیری از سقوط که برای "گرفتن" کارگر در صورت سقوط آزاد در فضا طراحی شده است، و یک سیستم دسترسی با طناب که به کارگران اجازه می دهد در حالی که توسط یک مهار یا بند آویزان هستند، از طناب ها پایین، صعود و عبور کنند. 
   
   
  • دریچه های دسترسی پشت بام
  دریچه های دسترسی پشت بام هنگامی که به دسترسی راحت به امکانات پشت بام خود نیاز دارید، نمی توانید با سیستم دسترسی دریچه سقفی اشتباه کنید. ما می توانیم سیستم های لولایی و کشویی را در اندازه های مختلف عرضه و نصب کنیم که مطابق با استانداردهای ایمنی استرالیا باشد.
   
  • نرده های محافظ سقف
  نرده های محافظ سقف سیستم های نرده محافظ سقف محافظت عالی در برابر خطر سقوط و صدمات ارائه می دهند. از نرده‌های محافظ ساده تا سیستم‌های ایمنی ارتفاعی کاملاً یکپارچه، تکنسین‌های متخصص ما می‌توانند راه‌حل‌های پیشگیری از سقوط را متناسب با نیازهای هر محل پیشنهاد، عرضه و نصب کنند.
   
  • نردبان های دسترسی به پشت بام
  نردبان های دسترسی به پشت بام وسیله ای امن و دائمی برای ورود به پشت بام برای شما و کارگرانتان هستند. نردبان های دسترسی سقف که برای تحمل بارهای قابل توجه طراحی شده اند، می توانند به صورت سفارشی ساخته شوند تا نیازهای دقیق محل کار یا ساختمان شما را برآورده کنند.
  خطوط استاتیک سیستم های خط استاتیک دسترسی ایمن و حفاظت از سقوط را در سراسر سطوح سقف و سایر مناطق مرتفع از طریق اتصال مداوم فراهم می کنند. آنها اغلب برای ایجاد امکان نگهداری دوره ای از ناودان ها و لبه های سقف، دسترسی آسان به تجهیزات نصب شده روی سقف و تکمیل سیستم های راهرو سقفی استفاده می شوند.
   

  نتیجه گیری 

  تجهیزات ایمنی در ارتفاع نیز مثل سایر تجهیزاتی مثل دستکش ایمنی ، عینک ایمنی و... جزو تجهیزات ایمنی پرکاربرد محسوب می شود .برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آنچه مورد نیاز است و درخواست قیمت تجهیزات ایمنی، با مشاوران ما در تماس باشید.