تجهیزات پارکینگی

بازدید: 2738
در زندگی روزمره ما، تجهیزات پارکینگ اهمیت فزاینده ای پیدا کرده اند. ما به فضاهای پارکینگ در خانه‌ها، ادارات، مراکز خرید، بیمارستان‌ ها و مکان‌هایی که بازدید می‌کنیم، نیاز داریم. در سال های اخیر شاهد تحول تکنولوژی بوده ایم و بخشی از آن بهبود سیستم های مدیریت پارکینگ است. سیستم‌های تجهیزات پارکینگ نه تنها راحت هستند، بلکه انعطاف‌پذیر هستند که جریان وسایل نقلیه در یک منطقه پارکینگ را کنترل کنند. این تجهیزات پارکینگی شامل راهبند ترافیک، جداکننده ترافیک و ... می باشد. 

تجهیزات پارکینگ چیست؟

تجهیزات پارکینگ به مواردی اطلاق می شود که در پارکینگ ها برای مدیریت پارک خودروها استفاده می شود. وسایل پارکینگ انواع مختلفی دارند که بسته به نوع پارکینگ در پارکینگ ها کاربرد دارند. تجهیزات معمولاً در پارکینگ یا گاراژ یافت می شوند. انواع مختلفی از تجهیزات وجود دارد که معمولاً روی زمین نصب می شوند، از جمله مخروط ها، موانع جاده، علائم کنترل ترافیک، راهبند پارکینگ و موانع یا علائم.
پیدا کردن مکانی برای پارک گاهی اوقات می تواند یک کابوس باشد. اگر برنامه ای برای آن وجود داشت چه می شد؟ همه ما در موقعیتی بوده ایم که آخرین کاری که می خواهیم انجام دهیم این است که جای پارک پیدا کنیم و از ماشین خود پیاده شویم. 
 یک راه حل برای این کار استفاده از ماشین اجرای پارکینگ است. همچنین برای پرداخت هزینه های پارکینگ از ماشین های مالیات پارکینگ استفاده می شود. بسیاری از شهرداری ها یکی از این ماشین ها را در مرکز شهر برای استفاده شهروندان خود قرار داده اند.
رانندگی در اطراف و تلاش برای یافتن مکانی برای پارک می تواند بسیار خسته کننده و استرس زا باشد. گاهی اوقات نقطه ای که به دنبال آن هستید توسط ماشین های دیگر پوشیده می شود و می تواند منطقه ای دشوار برای مانور دادن ماشین باشد.
تجهیزات پارکینگی
بخش تجهیزات پارکینگ افزودنی مفید برای وسیله نقلیه شما است. می تواند به شما امکان پارک در مناطقی را بدهد که معمولاً نمی توانستید در آن پارک کنید.
بسیاری از مردم از کمبود پارکینگ در شهرها شکایت دارند. وقتی مردم شکایت می کنند، مردم شروع به فکر راه حل های خلاقانه برای مشکل می کنند و یکی از راه حل هایی که مدام ظاهر می شود پارکینگ خیابان یا پارکومتر است. اما چرا مردم به راهکارهایی فکر نمی کنند که قانونی و کارساز باشد؟ یکی از بهترین گزینه های قانونی پرداخت هزینه پارکینگ با پول است.
تعجب خواهید کرد که با استفاده از تجهیزات پارکینگ چه چیزهایی می توان به دست آورد. شما می توانید یک ملک را بهبود بخشید، از آن محافظت کنید یا حتی آن را تمیز نگه دارید. می توانید از شورا بخواهید این کار را انجام دهد، شرکتی را برای انجام آن استخدام کنید یا حتی تجهیزات خود را نصب کنید. خواه برای محافظت از یک کسب و کار، ارائه پارکینگ بیشتر، یا به سادگی ظاهر ملک خود را بهبود بخشد.
ساخت پارکینگ یک فعالیت بسیار وقت گیر است. پارکینگ اغلب در دوره هایی انجام می شود که ناخوشایندتر است. دانستن چگونگی بهبود مهارت های پارکینگ می تواند بهره وری شما را افزایش دهد.

کاربرد تجهیزات پارکینگ 

پارکینگ یکی از مهمترین فرآیندهای تجاری است. پارکینگ یک عملکرد تجاری حیاتی است که نه تنها بر شما به عنوان مالک ساختمان بلکه بر کل شهر و حتی اطراف ساختمان تأثیر می گذارد. در طرح کلان چیزها، تجهیزات پارکینگ خیلی بیشتر از چیزی که فکرش را می کنید روی شما تأثیر می گذارد.
تجهیزات پارکینگ خودکار راحتی یک راه حل پارکینگ در خیابان را فراهم می کند تا به وسیله نقلیه شما اجازه پارک خود را بدهد. در حالی که سیستم راهنمایی و رانندگی ممکن است راه آسانی برای پرداخت هزینه پارکینگ باشد، اگر به کارت پرداخت دسترسی ندارید یا ترجیح می دهید از کارت استفاده نکنید، چطور؟ تجهیزات پارکینگ خودکار به شما امکان می دهد با یک برنامه تلفن همراه هزینه پارکینگ خود را پرداخت کنید.
داشتن تجهیزات پارکینگ خوب بخش مهمی از صاحب یک کسب و کار است. به ویژه، شما باید مقدار کافی پارکومتر و همچنین برچسب های فلزی برای چسباندن به وسیله نقلیه خود داشته باشید تا بتوانید وسیله نقلیه خود را در یک پارکینگ بزرگ پیدا کنید. توصیه می شود روی یک پارکومتر بزرگ سرمایه گذاری کنید تا بتوانید از آن درآمد بیشتری کسب کنید.
مشخصات تجهیزات پارکینگ مورد نظر شما بسیار مهم است. تعدادی تولید کننده تجهیزات پارکینگ مختلف وجود دارد و همه آنها طرح های مختلفی دارند. اطمینان از اینکه مشخصات تجهیزات پارکینگ مورد نظر خود را می دانید به شما کمک می کند تا برای نیازهای خود دستگاه مناسب را انتخاب کنید.
پارکینگ می تواند بسیار پرهزینه باشد. سرمایه گذاری در تجهیزات پارکینگ یکی از راه های کاهش هزینه های مرتبط با پارکینگ است. 
تجهیزات و ماشین‌های پارکینگ متمرکز بر تشخیص پلاک خودرو، کنترل کامل خودرو را ارائه می‌دهند، هر وسیله نقلیه‌ای را که به پارکینگ دسترسی پیدا می‌کند شناسایی می‌کند و ثبتی از آنها ایجاد می‌کند.

مزایای تجهیزات پارکینگ

افزایش حفاظت سیستم های مدیریت پارکینگ با ویژگی های امنیتی پیشرفته خود می توانند امنیت، ایمنی و حریم خصوصی را ارتقا دهند. سیستم‌های مدیریت پارکینگ از دسترسی غیرمجاز به پارکینگ‌های شما جلوگیری می‌کنند، در نتیجه، مالکان خودرو اطمینان بیشتری خواهند داشت که خودروهایشان به خوبی محافظت می‌شود. در این پارکینگ ها از سرعت گیر به عنوان یکی از تجهیزات ایمنی پارکینگ استفاده می کنند.
مزایا تجهیزات پارکینگی

انواع تجهیزات پارکینگ 

همه تجهیزات پارکینگ یکسان نیستند. کسانی که در این صنعت هستند می دانند که چندین گزینه مختلف در دسترس است. حتی در دسته های اصلی تجهیزات پارکینگ نیز گزینه های فرعی وجود دارد. به عنوان مثال، این مقاله انواع مختلف سیستم های پارکینگ مکانیکی را مورد بحث قرار می دهد. هر یک از آنها در نوع خود چشمگیر است.

بالابر پارکینگی 

بالابر پارکینگ یکی از محبوب ترین تجهیزات پارکینگ مکانیکی در کشور است. این دستگاه ها می توانند تقریباً هر ماشینی را روی دیگری قرار دهند تا فضای زیادی را آزاد کنند. این بالابر با سیستم هیدرولیک خود، وسایل نقلیه را روی هم می‌گذارد و به اپراتورها این امکان را می‌دهد که سکوهای خود را حرکت دهند و در صورت نیاز خودروها را خارج کنند. یک مرکز می تواند از این سیستم ها برای چیدمان ماشین ها به صورت فشرده استفاده کند و در صورت لزوم فضای بیشتری ایجاد کند.

تجهیزات پارکینگ آسانسور سه و چهار

آسانسورهای سه‌گانه و چهارگانه به تسهیلات کمک می‌کنند تا فضای زیادی آزاد کنند. بر خلاف آسانسورهای پارکی سنتی که فقط روی یک ماشین بالاتر از سطح زمین قرار می‌گیرند و در مجموع دو وسیله نقلیه را نگه می‌دارند، آسانسورهای سه‌گانه و چهارگانه می‌توانند سه تا چهار خودرو را روی هم قرار دهند. این سیستم‌های پارکینگ مکانیکی برای موسساتی که نیاز به آزاد کردن فضا دارند، مانند فرودگاه‌ها، هتل‌ ها یا نمایندگی‌ های خودرو بسیار مناسب هستند.
انواع تجهیزات پارکینگ

 

پارکینگ بالابر های اتومبیل 

بالابرهای اتومبیل یا آسانسورهای معلق پارک، برای صاحبان خانه هایی که می خواهند از فضای استفاده نشده اتاق زیر شیروانی استفاده کنند عالی هستند. این سیستم‌های پارک مکانیکی برای کسانی که می‌خواهند یک ماشین را به رخ بکشند در حالی که دیگری زیر آن می‌ نشیند عالی هستند. انبارهای اتومبیل می توانند وسایل نقلیه را در بالا از تیرهای بالای سر یا از طریق سازه های روی زمین آویزان کنند.

تجهیزات پارکینگ گودال

یکی دیگر از انواع مختلف سیستم پارکینگ مکانیکی، سیستم پارکینگ گودال است. به رانندگان این امکان را می‌دهند که به طور مستقل از ساختاری پیله‌مانند به خودروهای خود دسترسی داشته باشند. این سیستم ها نیازی به حرکت وسایل نقلیه دیگر از پایین یا بالا ندارند. آنها همچنین فوق العاده ساکت هستند. در نتیجه، آنها برای امکاناتی که نیاز به رانندگانی دارند که توانایی حرکت خودشان را داشته باشند، عالی هستند.
انواع مختلفی از تجهیزات پارکینگی وجود دارد. هر صاحب کسب و کاری باید برای یادگیری تفاوت ها وقت بگذارد تا در نهایت به چیزی برسد که نیازهایش را برآورده کند.