اتصالات آتش نشانی

بازدید: 1218
فعالیت های مختلف کاری به تجهیزات مخصوص و مناسب خود نیاز دارند تا بتوانند شرایط ایمن و مناسبی را برای افراد فراهم کنند. به عنوان مثال فعالیت آتش نشانی آن دسته از اقدامات می باشد که به جان و حفظ سلامتی افراد و شهروندان مربوط است که برای انجام اقداماتی در این زمینه باید از تجهیزات و اتصالات مناسب و با کیفیتی استفاده کند. در این مقاله سعی داریم درباره ی اتصالات آتش نشانی مطالبی برای شما ارائه دهیم تا بتوان به راحتی و با بررسی های ویژگی ها و نکات مناسب اقدام به خرید وسایل مورد نیاز نمود. 

بررسی اتصالات آتش نشانی 

اول از همه باید تعریف این نوع اتصالات بپردازیم. اتصالات آتش نشانی به آن دسته از تجهیزاتی می گویند که به هنگام فعالیت هایی چون اطفای حریق، آوار برداری ها، نجات افراد و ... از آن ها استفاده می کنیم. در این بخش بیشتر به تجهیزات مورد نیاز برای اطفای حریق می پردازیم. این نوع اتصالات هم به صورت سیار برای آتش نشان ها می باشد هم می توان آن ها را در مناطق و محیط های مختلف نصب کرد و در صورت نیاز از آن ها استفاده کرد. ابزار ها و وسایل متنوعی برای این نوع فعالیت ها وجود دارد که با توجه به نیاز و شرایط مورد نظر آن ها را تهیه می کنیم.

انواع اتصالات آتش نشانی 

برای انجام فعالیت و کار درست و با بیشترین نتیجه باید از تجهیزات و وسایل مناسبی استفاده شود. اهمیت به کار گیری این نوع اتصالات آتش نشانی آن قدر بالا می باشد که به سلامتی و جان افراد می انجامد. 
نمونه ها و انواع مختلفی از این اتصالات وجود دارد که در کل می توان به نازل شیر دار، شیر فلکه آتش نشانی و تبدیل آتش نشانی اشاره کرد. این دسته بندی مربوط به اتصالات آتش نشانی می شود که با به کار گیری این وسایل اقدام مناسب و نتیجه بخشی انجام می شود. در بخش دیگر تجهیزات آتش نشانی قرار دارد که شامل کپسول های آتش نشانی، جعبه های اطفا حریق، قرقره ها، شلنگ های مختلف و آچار چند منظوره می باشد که هر کدام در شرایط و محیط هایی کاربرد مناسبی دارند. 

ویژگی اتصالات آتش نشانی 

وجود هر کدام از این اتصالات آتش نشانی به انجام کار راحت و نتیجه بهتر می انجامد که به کار گیری هر کدام از آن ها در یک فعالیتی کمک کننده می باشد. به این منظور باید برای انتخاب هر کدام ویژگی ها و شرایط را برررسی کرد تا به نتیجه مطلوب رسید. در ادامه به بررسی اتصالات ذکر شده می پردازیم:

نازل شیر دار

این محصول یک بخش و تجهیز مهم در سیستم های آتش نشانی می باشد و متناسب با نیاز و شرایط قابل استفاده از مدل های مختلف آن استفاده می کنیم. این نازل ها را به شیر های آتش نشانی متصل می کنند و استفاده از آن ها عملکرد های مناسبی دارد به صورتیکه می توانیم مقدار آب خروجی را کنترل کنیم. از عملکرد های این نازل ها می توان به کنترل جریان، دسترسی راحت، حالت های مختلف آبپاشی اشاره کرد که در کل کار را برای ما راحت تر می کنند.
این نوع اتصال آتش نشانی در حالت های مختلف جت، اسپری و قطع آب عمل می کند که کاربری مناسبی را برای ما در شرایط مختلف ایجاد می کند. برای انتخاب درست این اتصالات آتش نشانی باید به میزان جریان آب مورد نظر، بررسی محیط، جنس و ویژگی، الگو های مختلف آبپاشی و ... توجه کرد. 
این نازل ها معمولا به گونه ای طراحی شده اند که در برابر فشار های زیاد آب بسیار مقاوم باشند و کاربری مناسبی داشته باشند که با توجه به اهرمی که دارد کار با آن راحت می باشد.

شیر فلکه آتش نشانی

این نوع تجهیز محصولی مناسب به جهت اتصالات بین وسایل آتش نشانی می باشد که در اینچ ها و سایز های مختلفی تولید می شوند. از این شیر فلکه ها به جهت اتصال لوله ها و شلنگ های آتش نشانی استفاده می شود که قابلیت قطع و وصلی دارد. جنس انواع این شیر فلکه ها به صورت برنجی می باشد که دوام و ماندگاری مناسبی دارد و در برابر فشار بالای آب و حرارت ها مستحکم می باشد.

تبدیل آتش نشانی 

تبدیل آتش نشانی شلنگ ها و نازل هایی که به هم مرتبط نمی شوند را به هم وصل می کند که وجود این نوع محصول در شرایط حساس و ضروری بسیار کمک کننده می باشد. جنس اکثر این تبدیل ها به صورت آلومینیومی می باشد که دوام و استحکام مناسبی دارد. وجود این اتصالات آتش نشانی به سریع تر شدن کار ها و نتیجه بخش بودن آن ها کمک می کند. 

انتخاب اتصالات آتش نشانی 

فعالیت آتش نشانی یک اقدام حساس و با اهمیت است که باید برای انتخاب اتصالات آتش نشانی آن دقت کافی کرد و همچنین بررسی های کاربردی انجام داد. چون به هنگام کار این اتصالات نقش مهمی در یک نتیجه اثر بخش و مهم دارند که باید با توجه به مکان ها، شرایط و نوع پیشامد از آن ها استفاده شود. 

مزایای استفاده از اتصالات آتش نشانی 

همانطور که می دانید وجود برخی از این اتصالات بسیار ضروری می باشد که تهیه نمونه درست و مورد نظر آن شرایط را برای ما راحت تر می کند به گونه ای که هر چه مجهز تر باشیم هم کار به راحتی و سریعتر انجام می شود هم فرایند های امداد و نجات به خوبی انجام می شود. 

خرید اتصالات آتش نشانی

این نوع تجهیزات در دسته بندی تجهیزات ایمنی قرار می گیرد که بسیار هدفمند و هوشمندانه تهیه و تولید شده اند. مدل های مختلفی از این اتصالات وجود دارد که در هر شرایطی در دسترس هستند پس برای خرید اتصالات آتش نشانی باید نکاتی را در نظر گرفت تا نتیجه مطلوبی حاصل شود. جنس و کیفیت این اتصالات اهمیت ویژه ای دارد که برای تهیه آن ها باید از مراکز و سایت های معتبر اقدام کرد که به همین جهت سایت بازار ترافیک نمونه های مختلف و مرغوب این تجهیزات را فراهم کرده که می توانید با بررسی های دقیق و نوع نیاز خود نسبت به خرید راحت آن ها اقدام کنید.