فیلترنیمکت های سنگی

جدیدترین هاپربازدیدترین هامحبوب‌‌ترینپرفروش‌ترینارزان‌ترینگران‌ترین
تعداد نمایش 122448
نیمکت پارک سنگی
نیمکت پارک سنگی
ــــــ تماس بگیرید ــــــ
مناسب برای پارک، بوستان ها، باغ بدنه سنگی مقاوم و محکم طرح و رنگ های متنوع قیمت مناسب

ایتم های بسیاری برای محوطه سازی فضاهای عمومی و شخصی استفاده می شوند که در گذشته از تنوع کمتری برخوردار بودند. وسایل و اشیائی مثل انواع دکوری ها، ایتم های تزئینی و دیگر وسایلی که هم جنبه تزئینی داشتند و هم جنبه کاربردی. دسته اخر که چندین کابرد داشتند و دارند و حضور انها برای تمامی مکان ها الزامی است، نیمکت ها و میزها هستند. استفاده از میز و نیمکت از گذشته تا امروز رواج گسترده های داشته است و از نیمکت های چوبی که در گذشته های دور در منازل استفاده می شدند می توان به عنوان اولین ایتم های محوطه سازی یاد کرد که بعدا استفاده از انها در پارک ها و بوستان ها نیز رایج و متداول شد.
اما امروزه استفاده از نیمکت ها تنها به پارک ها و بوستان ها و یا محیط داخلی برخی منازل قدیمی خلاصه نمی شود و تهیه و تولید طیف گسترده ای از نیمکت ها مثل نیمکت های فلزی و نیمکت های سنگی را شاهد هستیم. نیمکت های سنگی در محیط های مختلفی استفاده می شوند و طراحی های گسترده ای نیز دارند که با هر سلیقه ای سازگاری دارند و تمامی سنین را راضی و خرسند نگه می دارند. نیمکت های سنگی جزو یکی از مبلمان و تجهیزات شهری محسوب می شود که برای رفع خستگی و استفاده از هوای بیرون از منزل بسیار مناسب هستند و حس طبیعت را بیشتر از سایر نیمکت ها القا می کنند چرا که ساخته شده از مصالح طبیعی هستند

انواع نیمکت سنگی

نیمکت های سنگی را با پارامترهای گوناگونی مثل محیطی که در ان استفاده می شوند و یا افرادی که از انها استفاده می کنند مثل بزرگسالان و خردسالان می توان دسته بندی کرد، اما یکی از دسته بندی های مهم نیمکت های سنگی، دسته بندی انها با در نظر گرفتن ساختار انها است که از این نظر می توان انها را به انواع نیمکت های سنگی طبیعی و نیمکت های سنگی مصنوعی تقسیم بندی کرد. در ادامه ساختار هر یک از این نیمکت های سنگی و تفاوت انها با یکدیگر را بیان می کنیم.

انواع نیمکت سنگی


نیمکت های سنگی طبیعی

این نیمکت ها از سنگ های طبیعی ساخته می شوند و با توجه به اینکه قیمت و هزینه بیشتری دارند همچنان پرفروش تر از نیمکت های سنگی مصنوعی هستند، چرا که وزن بیشتری را تحمل می کنند و در مقابل اسیب های مختلف مثل ضربه شدید یا ریختن مایعات اسیدی مقاومت بیشتری نشان می دهند و قابلیت ترمیم دارند. وزن نیمکت های سنگی طبیعی نیز بیشتر از نیمکت های سنگی مصنوعی است.


نیمکت های سنگی مصنوعی

نیمکت های سنگی غیر طبیعی و مصنوعی از سنگ خالص ساخته نمی شوند و بر خلاف نوع قبل که یک تکه سنگ برش داده می شد و طراحی روی ان صورت می گرفت، این نیمکت ها دارای ترکیبات دیگری نیز هستند و به همین دلیل مقاومت پایین تری دارند.


مشخصات نیمکت های سنگی

سبک: دیزاین نیمکت های سنگی و طراحی انها در انواع و اقسام گوناگونی از مدل های ساده و انتزاعی گرفته تا نمونه های مدرن و لوکس با نام های مختلف مثل مدل های رومی و مدرن در فروشگاه ها موجود است و توسط سنگ تراشان تولید می شود. بنابراین با توجه به نما و معماری کلی یک محیط بایستی یکی از سبک های نیمکت های سنگی را انتخاب کرد تا  محیطی زیبا و جذاب نتیجه استفاده از نیمکت های سنگی شود.
ابعاد: نیمکت های سنگی در اندازه های مختلفی قابل سفارش هستند و از این نظر محدودیتی برای این نیمکت ها وجود ندارد، اما توصیه می شود هنگام سفارش تفاوتی در این زمینه ایجاد نشود تا زیبایی و دیگر خاصیت های این نیمکت ها حفظ شود.
رنگ: این نیمکت ها قابل رنگ امیزی هستند و بهتر است در صورت تمایل به رنگ امیزی از رنگ های با کیفیت استفاده شود تا ارزش نیمکت های سنگی نیز حفظ شود. همین طور رنگ طبیعی نیمکت های سنگی به نوع سنگی که در ساختار انها به کار رفته است بستگی دارد و ممکن است مشکی، سفید، نقره ای، کرمی و شیری رنگ باشد. سایر نیمکت های سنگی با رنگ های متفاوت در صورتی که سنگ طبیعی باشند بها و ارزش بیشتری خواهند داشت.
ارتفاع: ارتفاع نیمکت های سنگی از زمین معمولا کمتر از نیم متر است تا برای تمامی افراد با هر قامتی مناسب باشند. اما در صورت تمایل می توان ارتفاع نیمکت های سنگی از زمین را نیز تغییر داد و این امر کاملا سلیقه ای است.

کاربردهای نیمکت سنگی

کاربردهای نیمکت سنگی

  •   باغ ها
  •   بوستان ها
  • ویلاها
  •  عمارت های شخصی یا عمومی
  • مراکز خرید
  •  میادین عمومی شهرها
  •  تفریحگاه ها
  •  پارک ها


مقایسه نیمکت سنگی و نیمکت بتنی

نیمکت های بتنی مقاومت کمتری نسبت به نیمکت های سنگی دارند مگر اینکه در ترکیبات انها از فرمول های پیشرفته تر استفاده شده باشد و در این صورت هزینه انها افزایش خواهد یافت. این نیمکت ها از بتن های متفاوتی ساخته می شوند و رنگ امیزی انها مشکل است، همین طور زیبایی کمتری نسبت به نیمکت های سنگی دارند و در نتیجه کمتر مورد استقبال قرار می گیرند. نکته دیگر درباره نیمکت های بتنی دشواری استفاده از این نیمکت ها است که ممکن است به دلیل سطح غیرصیقلی نشستن را سخت کنند. بسیاری از افراد نیمکت های بتنی را نیمکت های سنگی اشتباه می گیرند و در تمیزی انها دچار مشکل می شوند در حالی که این دو نیمکت متفاوت هستند و نیمکت های سنگی به مراتب بهتر از نیمکت های بتنی هستند.


ست میز و نیمکت سنگی

میزهای سنگی نیز همپای نیمکت های سنگی تولید و طراحی می شوند و چون بیشتر از نیمکت های سنگی مشاهده می شوند و در معرض دید هستند تنوع بیشتری در طرح و نقش و رنگ دارند و سنگ تراشان زمان بیشتری را به نمای میزهای سنگی اختصاص می دهند. ست میز و نیمکت سنگی کاربرد بیشتری نسبت به نیمکت های سنگی دارند که به تنهایی سفارش داده می شوند.
از ست میز و نیمکت سنگی می توان برای بازی هایی مثل شطرنج و حل پازل و جورچین که نیاز به تمرکز دارند تا صرف یک صبحانه دل انگیز استفاده کرد و به این ترتیب با صرف مقداری هزینه بیشتر از یک ایده استفاده بیشتری کرد. برای طراحی ست میز و نیمکت سنگی تمامی مدل های سنتی و مدرن قابلیت اجرایی شدن دارند و حتی درج و حکاکی اشعار و متون روی این ست ها نیز رونق زیادی دارد.


جمع بندی

استفاده از نیمکت های سنگی با تمامی مزایایی که دارد ممکن است کمی نیاز به ریسک نیز داشته باشد، چرا که در نظر گرفتن مکان و محیط مناسب برای قرار دادن این نیمکت ها و سفارش و انتخاب نوع طرح و رنگ نیز همگی چالش هایی برای مشتریان نیمکت های سنگی به حساب می ایند.

اگر به دنبال تهیه و خرید نیمکت های سنگی برای منازل و یا دیگر محوطه ها هستید و هنوز از انتخاب نیمکت های سنگی اطمینان ندارید و مواردی وجود دارند که شما را دچار تردید می کنند می توانید با کارشناسان بازار ترافیک که سالهاست در زمینه تولید و طراحی نیمکت های سنگی و دیگر اقلام سنگی فعالیت می کنند ارتباط بگیرید تا پس از دریافت مشاوره و برطرف کردن موانع ذهنی بهترین تصمیم را اتخاذ کنید.