فیلتر
کلاه ایمنی کوهنوردی

جدیدترین هاپربازدیدترین هامحبوب‌‌ترینپرفروش‌ترینارزان‌ترینگران‌ترین
تعداد نمایش 122448
کلاه ایمنی کوهنوردی زنانه پتزل
کلاه ایمنی کوهنوردی زنانه پتزل
ــــــ تماس بگیرید ــــــ
کلاه ایمنی کوهنوردی پتزل - مخصوص بانوان - دارای بند قابل تنظیم - مقاوم در برابر ضربه - قیمت مناسب - دارای سوراخ هایی برای تهویه هوا - عمر طولانی -
کلاه صخره نوردی پتزل
کلاه صخره نوردی پتزل
ــــــ تماس بگیرید ــــــ
کلاه مخصوص صخره نوردی و کوهنوردی - بسیار محکم و مقاوم در برابر ضربه - قیمت مناسب - دارای بند چانه و تهویه مناسب - ساخته شده طبق استانداردها -

امروزه هر اقدام و فعالیتی که ما انجام می‌دهیم نیاز به ابزار و تجهیزات مخصوص خود دارد به این منظور که هر چه برای انجام کاری از تجهیزات خاص خود استفاده شود شرایط کاری بهتر، ایمن تر و مشخصی شکل می‌گیرد.
ما انسان‌ها فعالیت‌ها و اقدامات مختلفی در طول روز به جهت کار یا سرگرمی انجام می‌دهیم که انجام شرایط اصولی آن نیاز به ابزارها و اقدامات مشخص خود دارد. به عنوان مثال برای به کارگیری تجهیزات ایمنی باید نوع محیط و شرایط را ارزیابی کنیم تا متناسب با آن اقدام به تهیه ابزارها کنیم. 
در این بخش به بررسی یکی از ابزارهای محافظ سر می‌پردازیم که یک نمونه آن کلاه ایمنی کوهنوردی است که وجود آن برای این نوع فعالیت ضروری است. 

چرا باید از کلاه ایمنی کوهنوردی استفاده کنیم؟

فعالیت کوهنوردی برای برخی افراد یک ورزش حرفه‌ای است و برای بسیاری دیگر به عنوان یک سرگرمی محسوب می‌شود که در هر دو حالت باید نکات ایمنی در آن رعایت شود. 
با توجه به آمار معمولا بیشترین آسیب‌ها به سر و گردن وارد می‌شود که نیاز است برای جلوگیری از حوادث و اتفاق‌های ناگوار از کلاه ایمنی مناسب استفاده شود. با توجه به احتمال ریزش آوار و ضربه‌های مختلف استفاده از کلاه ایمنی کوهنوردی بسیار لازم و ضروری است. 
کوهنوردان ماهر برای فعالیت‌های خود از تجهیزات به خصوص و کاربردی استفاده می‌کنند همچنین اگر قصد تفریح و گردش دارید بهتر است برای حفظ ایمنی خود از ابزارهای مختلف استفاده کنید. 

انواع کلاه ایمنی کوهنوردی 

در حالت کلی فعالیت در ارتفاعات و به خصوص کوه شرایط خاص خود را دارد به این منظور که علاوه بر ریزش و برخوردهای احتمالی با سنگ ریزه‌ها و صخره‌ها شرایط آب و هوایی نیز تاثیر گذار است. 
در حالت کلی دسته بندی خاصی نمی‌توان برای کلاه ایمنی کوهنوردی در نظر گرفت ولی متناسب با شرایط محیطی می‌توان آن‌ها را به موارد زیر دسته بندی کرد:

 • کلاه کوهنوردی سخت 
 • کلاه کوهنوردی لبه دار 
 • کلاه کوهنوردی زمستانی 

از آنجایی که فعالیت کوهنوردی به صورت کلی هم جنبه حرفه‌ای و آموزشی و هم جنبه سرگرمی دارد به تبع آن تجهیزات و ابزارهای آن نیز متنوع و کاربردی است. 

کلاه کوهنوردی سخت

منظور از کلاه ایمنی کوهنوردی سخت به نوعی کلاه ایمنی حرفه‌ای می‌باشد که محافظت خوبی در برابر ضربه‌های احتمالی و یا ریزش آوار و سنگ ریزه‌ها ایجاد می‌کند. این نوع از کلاه‌ها مانند کلاه ایمنی کار هستند که جنس و بدنه‌ی آن حالت سفت و سختی دارد. 
برای راحتی افراد معمولا مجهز به اتصالات و بندهای محکم می‌باشد و به نوعی چانه بند هم دارد. برای کاربری بهتر منافذ مناسبی به جهت ایجاد جریان هوای مناسب بر روی آن‌ها تعبیه شده که استفاده از آن را بیشتر کرده است. 

کلاه ایمنی کوهنوردی لبه دار 

اگر به جهت تفریح و سرگرمی به کوهنوردی می‌پردازید تجهیزات مخصوص این اقدام را باید به همراه خود داشته باشید. تابش آفتاب و نور خورشید یکی از شرایطی است که در این محیط‌ها برقرار است و حالت مستقیم تری دارد. 
برای جلوگیری از آفتاب سوختگی و تابش مستقیم پرتو خورشید باید از کلاه های لبه دار مناسب استفاده کرد که البته از نوع مقاوم و با کیفیت باشد. 

کلاه ایمنی کوهنوردی زمستانی 

معمولا کوه‌ها و کوهستان‌ها شرایط هوایی سرد دارند که برای جلوگیری از سرماخوردگی و راحتی به هنگام صعود و کوهنوردی لازم است از کلاه‌های ایمنی ضخیم تری استفاده کنیم. نمونه‌های مختلفی از این کلاه ایمنی کوهنوردی وجود دارد که علاوه بر پوشش مناسب بر روس سر پارچه‌های مناسبی به جهت محافظت از گردن نیز دارند. 

ویژگی کلاه ایمنی کوهنوردی خوب 

محصولات ایمنی مختلف معمولا با توجه به قوانین و استانداردهای تعریف شده توسط سازمان‌ها طراحی و تولید می‌شوند که همه به جهت حفظ سلامتی و ایمنی افراد انجام می‌شود. یک کلاه ایمنی کوهنوردی خوب باید ویژگی‌های زیر را داشته باشد:

 • جنس و بدنه‌ی مقاوم و مستحکم 
 • اتصالات محکم و راحت 
 • کاربری راحت و نرم
 • مجهز به منافذ جریان هوا 
 • وزن سبک و استاندارد 

اگر سلامتی و حفظ امنیت در محیط‌ها و شرایط مختلف برای شما اهمیت دارد باید به ویژگی‌های گفته شده توجه کنید و به هنگام انتخاب این شرایط را در نظر بگیرید. 
جنس بدنه این کلاه ایمنی کوهنوردی با توجه به استانداردهای ایمنی معمولا به صورت ABS و پلی کربنات است که مقاومت خوبی ایجاد می‌کند و خیال ما به هنگام استفاده از آن راحت است. 
یک نکته مهم برای راحتی بهتر افراد به هنگام استفاده قسمت فوم داخلی این نوع کلاه‌ها است که یک لایه نرمی دارد که به هنگام پوشیدن کلاه ایمنی کوهنوردی افراد احساس راحتی دارند. 
ممکن است مدت زمان زیادی از کلاه استفاده کنیم که باعث تعریق و ناراحتی افراد می‌شود که به این منظور منافذ مناسبی تعبیه شده که به جریان هوا کمک بزرگی می‌کند. 
از لحاظ وزنی بهتر است که کلاه ایمنی کم وزن باشد و در صورت استفاده طولانی مدت فرد اذیت نشود. البته استفاده از مواد و متریال با کیفیت ممکن است مقداری وزن بالایی ایجاد کند که معمولا حالت متوسطی دارد.

استاندارد کلاه ایمنی کوهنوردی

همانطور که در بالا اشاره کردیم برای تولید و استفاده از هر محصول و تجهیزی استانداردها و شرایطی در نظر گرفته شده و باید تولید این تجهیزات متناسب با این شرایط باشد که کیفیت و کاربری بهتری ایجاد شود. 
استانداردهای متنوعی برای کلاه‌های ایمنی در نظر گرفته شده که یک نمونه آن EN 397 است که شامل نکاتی برای تولید کلاه ایمنی کوهنوردی می‌باشد. از این نکات می‌توان به نکات زیر اشاره کرد:

 • جنس و بدنه‌ی آن باید در برابر ضربه و اشیا نوک تیز مقاوم باشد
 • کلاه ایمنی کوهنوردی باید مجهز به اتصال چانه بند باشد
 • در برابر گرما و شعله مقاوم است

خرید کلاه ایمنی کوهنوردی

استفاده از تجهیزات ایمنی برای فعالیت‌های مختلف از واجبات است همچنین که برای کوهنوردی و انجام سرگرمی‌های این چنینی باید وسایل استانداردی تهیه شود. برای خرید کلاه ایمنی کوهنوردی باید ویژگی‌ها و شرایط هر یک را بررسی کرد برای این منظور سایت بازار ترافیک مدل‌های مختلفی تجهیزات مختلف را با قیمت مناسب فراهم کرده که می‌توانید به راحتی نسبت به خرید آن‌ها اقدام کنید.