فیلتر
لوازم کلاه ایمنی

جدیدترین هاپربازدیدترین هامحبوب‌‌ترینپرفروش‌ترینارزان‌ترینگران‌ترین
تعداد نمایش 122448
بند زير چانه
بند زير چانه
20,000 تومان
قابل استفاده براي هر كلاه ايمني - قابل تنظيم با سر هر فرد - سبك و راحت - مقاوم در برابر فلزات و ضربه -
فنر رابط بين كلاه و شيلد
فنر رابط بين كلاه و شيلد
ــــــ تماس بگیرید ــــــ
قابل استفاده براي هر كلاه ايمني - سبك و راحت - مقاوم در برابر فلزات و ضربه - قابليت تنظيم در تمامي جهات - قابل تعويض - ساخت تايوان -

امروزه بسیاری از افراد در محیط های خطرناک و حساسی چون محیط‌های ساختمانی، کارخانه‌های تولیدی، صنایع پتروشیمی، تراشکاری‌ها، تعمیرکاری‌ها و ... مشغول به کار هستند که به این منظور لازم است در جهت حفظ سلامتی و امنیت خود تلاش کنند. این اقدام با استفاده از تجهیزات و ابزارهایی که تولید و طراحی شده باید انجام شود به این منظور که تجهیزات ایمنی متنوعی متناسب با هر شرایطی تولید شده که علاوه بر حفظ ایمنی کار ما را نیز راحت تر می‌کند. 
یکی از مهم ترین اندام‌های بدن که بسیار حساس است سر ما است که اگر مراقب آن نباشیم در صورت وقوع حادثه‌ای شرایط ناگواری ایجاد می‌کند. به همین منظور باید از کلاه ایمنی استانداردی استفاده کنیم که البته این نوع تجهیزات خود شامل ابزارها و تجهیزات مخصوص خود است. وجود لوازم کلاه ایمنی شرایط ایمن تر و بهتری را برای افراد فراهم می‌کند. 

منظور از لوازم کلاه ایمنی چیست؟

اگر قصد استفاده از کلاه ایمنی در محیط کار را دارید باید شرایط کاری و راحت بودن خود را در نظر بگیرید تا به بهترین نحو بتوانید ایمنی لازم را ایجاد کنید. کلاه ایمنی درحالت کلی ویژگی‌ها و المان‌های مربوط به خود را دارد که استفاده بهینه تر با به کارگیری لوازم کلاه ایمنی میسر می‌شود. 
هر تجهیز و ابزاری که به ایمنی بیشتر و سلامت ما تاثیر بگذارد بسیار کاربردی است و لازم است که نمونه استاندارد آن تهیه شود. 

ویژگی کلاه ایمنی مجهز 

در حالت کلی کلاه کار ویژگی‌ها و شرایط استاندارد خود را دارد که برای کاربری بهتر و استفاده بیشتر از این نوع کلاه‌هایی ایمنی لوازم و تجهیزات جانبی برای آن در نظر گرفته شده که باعث راحتی افراد و همچنین ایمنی بیشتر آن‌ها می‌شود.  
در ادامه به بررسی ویژگی‌های کلاه ایمنی می‌پردازیم:

 • بدنه‌ی محکم و مقاوم 
 • بند و اتصالات راحت 
 • وجود منافذ به جهت جریان هوا 
 • مجهز به نوارهای ضربه گیر داخلی

جنس بدنه‌ی این کلاه‌های ایمنی از مواد ABS و PVC می‌باشد که باید در برابر ضربه‌ها و برخورد با اشیا مختلف مقاوم باشد. نمونه‌هایی از لوازم کلاه ایمنی وجود دارد که حفاظت بیشتری ایجاد می‌کند.
برای استفاده راحت بند و اتصالات محکمی بر روی کلاه‌های ایمنی قرار داده شده که با بستن آن‌ها کلاه در سر مستحکم می‌شود. این اتصالات را می‌توان جزء لوازم کلاه ایمنی نیز دانست. 
استفاده طولانی مدت از کلاه ایمنی باعث تعریق سر می‌شود همچنین اگر در دماهای بالا استفاده شود نیز شرایط بدتری ایجاد می‌کند به همین منظور در طراحی ظاهری آن منافذ مشخصی قرار داده شده که بسیار کاربردی است. 
 
یکی دیگر از لوازم کلاه ایمنی اتصالات بندی است که در داخل کلاه قرار دارد که به صورت ضربدری و چندلایه تعبیه شده‌اند و از ضربه‌های احتمالی به سر محافظت می‌کنند. 

بررسی انواع کلاه ایمنی

لوازم جانبی مربوط به هر محصول و تجهیزی که باشد شرایط بهتری برای انجام کارها ایجاد می‌کند به عنوان مثال انواع مختلفی از کلاه‌های ایمنی وجود دارد که هر کدام متناسب با نوع کاربری و شرایطی که دارند مجهز به لوازم استاندارد خود هستند. 
ابتدا بهتر است با انواع کلاه ایمنی آشنا شویم و به بررسی لوازم هر کدام از آن‌ها بپردازیم:

 • کلاه ایمنی آتش نشانی 
 • کلاه ایمنی مهندسی 
 • کلاه ایمنی کوهنوردی 
 • کلاه ایمنی موتورسواری 

این کلاه‌ها فرایند مشخصی از ایمنی را برای ما ایجاد می‌کنند که بسیار کمک کننده است و اگر از لوازم کلاه ایمنی مورد نیاز نیز استفاده کنیم که شرایط عالی فراهم می‌شود. 

انواع لوازم کلاه ایمنی چیست؟

حال پس از آشنایی با انواع کلاه ایمنی باید به بررسی انواع لوازم کلاه ایمنی بپردازیم که متناسب با هر نوع کلاهی تهیه و استفاده می‌شود. 
از انواع لوازم مورد نیاز برای کلاه‌های ایمنی به موارد زیر اشاره می‌کنیم:

 • عینک ایمنی 
 • گوش گیر 
 • بند و اتصالات محکم 
 • شیلد صورت
 • محافظ گردن 
 • بند زیر چانه 
 • نوار عرقگیر 
 • فنر رابط بین شیلد و کلاه 
 • GPS
 • چراغ‌های نوری

هر کدام از مواردی که در بالا به آن‌ها اشاره کردیم مخصوص یک نوع از کلاه‌های ایمنی می‌باشد و شرایط بهتری برای ما فراهم می‌کنند. 

عینک در کلاه ایمنی 

یکی از لوازم کلاه ایمنی مهندسی وجود عینک‌ ایمنی است که یک تجهیز بسیار کارآمد است به این صورت که علاوه بر محافظت از سر از چشم‌ها در برابر آلودگی‌ها و برخورد اشیا تیز و برنده محافظت می‌کند. 

گوش گیر کلاه ایمنی

گوش گیرها نیز کاربری مناسبی دارند به این منظور که به کلاه ایمنی متصل هستند و سروصداهای اطراف را تا حدودی کم می‌کنند. البته یک مشکل به هنگام وجود این گوشی‌های ایمنی افزایش وزن کلاه‌ می‌باشد که ممکن است افراد را اذیت کند. 

بند و اتصالات محکم کلاه ایمنی

بسیاری از کلاه‌های ایمنی حالت ساده‌ای دارند و برای قرارگیری بهتر بر روی سر لازم است بند‌ها و اتصالت بسیاری بر روی آن تعبیه شود که این بندها به صورت رچت و یا زیرچانه استفاده می‌شوند. 

شیلد صورت کلاه ایمنی 

بر روی کلاه‌های آتش نشانی یا کلاه‌های مهندسی ممکن است این لوازم کلاه ایمنی استفاده شود که محافظت خوبی برای صورت در برابر آلودگی‌ها و ضربه‌های مختلف ایجاد می‌کند. یکی دیگر از این لوازم فنر رابط بین شیلد و کلاه است که به جهت نصب راحت تر استفاده می‌شود. 

محافظ گردن کلاه ایمنی 

برای محافظت از گرما و دمای بالا تجهیز محافظ گردن می‌تواند تجهیز مناسبی باشد که بیشتر بر روی کلاه آتش نشانی متصل هستند. 

نوار عرقگیر کلاه ایمنی 

برای جلوگیر از تعریق و محافظت در برابر صورت این نوار عرقگیر در قسمت پیشانی قرار می‌گیرد. 

GPS کلاه ایمنی 

امروزه تولید تجهیزات ایمنی هوشمند نیز رشد بالایی دارد و استفاده از GPS نیز بهترین شرایط را برای کلاه‌های ایمنی موتورسواری فراهم می‌کند. 

چراغ‌ نوری کلاه ایمنی 

استفاده از این نوع لوازم کلاه ایمنی به دید بیشتر در شرایط تاریک و حساس کمک می‌کند که معمولا بر روی کلاه‌های کوهنوردی، صخره نوردی، دوچرخه سواری و ... نصب می‌شوند. 

جمع بندی 

همواره می‌دانیم که تهیه تجهیزات ایمنی با ابزار و لوازم همراه آن کاربری بهتری ایجاد می‌کند که همچنین استفاده از لوازم کلاه ایمنی اقدام مشخصی در جهت تامین شرایط مناسب است.