فیلتر


کلاه ایمنی ساختمانی

جدیدترین هاپربازدیدترین هامحبوب‌‌ترینپرفروش‌ترینارزان‌ترینگران‌ترین
تعداد نمایش 122448
کلاه ایمنی کارگاهی jsp
مقاوم در برابر ضربه - ساخته شده از pvc - دارای عرق گیر با قابلیت تعویض - قیمت مناسب - دارای بند نگهدارنده - سبک و راحت -
کلاه ایمنی ساختمانی هترمن
برند هترمن - با دوام - با کیفیت - قیمت مناسب - مقاوم در برابر ضربه های سنگین - دارای بند ریگلاژی قابل تنظیم - رنگ مشکی -

ما همواره در حال تکاپو و انجام فعالیت‌های مختلف هستیم و در شرایط متنوعی قرار می‌گیریم که ممکن است در مواردی از این مکان‌ها حوادث غیر مترقبه‌ای رخ دهد و در این شرایط باید با پیشگیری و انجام تدابیر مختلف از وقوع حوادث ناگوار و خطرناک جلوگیری کرد یا آن‌ها را به کمترین میزان خود رساند. 
بیشترین این حوادث تلخ برای افراد شاغل در محیط‌های کاری حساس و خطرناک رخ می‌دهد که برای به حداقل رساندن این حوادث قوانین و نکات ایمنی مشخصی وضع شده است که لازم است توسط خود افراد و همچنین محیط کار رعایت شود. تجهیز مناسب برای محافظت از سر، کلاه ایمنی است که برای شرایط و موارد مختلفی طراحی و تولید می‌شود به عنوان مثال می‌توان به کلاه ایمنی ساختمانی اشاره کرد که یکی از تجهیزات مهم در فعالیت‌های ساخت و ساز است. 

کلاه ایمنی ساختمانی چیست؟

ساختمان‌های در حال ساخت یکی از پر خطرترین محیط‌های کاری می‌باشند که لازم است تمام نکات ایمنی در آن‌ رعایت شود که متاسفانه طبق آمار بسیاری از آن‌ها رعایت نمی‌کنند و حوادث مختلفی در این شرایط رخ می‌دهد. 
سر حساس ترین بخش بدن است که همواره باید در برابر ضربه‌های کوچک و بزرگ، پرتاب اشیا و حتی شرایط سرما و گرما از آن محافظت کرد.
استفاده از کلاه ایمنی ساختمانی شرایط خوبی در برابر سقوط ناگهانی اشیا، ضربه‌های احتمالی و یا سقوط خود افراد ایجاد می‌کند که البته باید افراد در محیط کار به استفاده از آن توجه کنند. 
چه افراد شاغل و چه بازدید کنندگان همه باید از کلاه ایمنی در محیط‌های حساسی چون ساختمان‌ها استفاده کنند تا ایمنی لازم رعایت شود. 

انواع کلاه ایمنی ساختمانی به چه صورت است؟

بر اساس استانداردها و قوانین تعریف شده مدل‌های مختلفی برای کلاه‌های ایمنی در نظر گرفته شده که لازم است متناسب با نوع محیط و شرایطی که داریم از آن‌ها استفاده کنیم. انواع کلاه ایمنی ساختمانی بر اساس نوع مقاومتی که دارند به سه نوع مختلف دسته بندی می‌شوند که به همین جهت لازم است در انتخب آن دقت کافی شود. 
از انواع کلاه ایمنی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کلاه ایمنی کلاس G
 • کلاه ایمنی کلاس E
 • کلاه ایمنی کلاس C

هر کدام از نمونه‌های کلاه ایمنی بالا بر اساس المان‌های میزان ضربه پذیری، مقاومت در برابر برق، طراحی و موارد دیگر به نمونه‌های مختلف دسته بندی شده است. 

کلاه ایمنی کلاس G

این نوع از کلاه‌ها شرایط مناسبی را در برابر نفوذ گرما و حرارت بالا ایجاد می‌کنند به این صورت که بیشتر برای فعالیت‌های جوشکاری، تراشکاری و آهنگری مناسب است. 
همچنین در برابر جریان‌های برقی مقاومت کمتری نسبت به دیگر انواع کلاه ایمنی دارد. 

کلاه ایمنی ساختمانی کلاس E

کلاس E نمونه‌ای از کلاه‌ ایمنی ساختمانی سخت است که کاربری بسیار مناسبی دارد به این صورت که بدنه‌ی مقاوم تری دارد و در برابر جریان‌های برق قوی کاربردی عمل می‌کنند. به همین منظور از این نوع از کلاه‌ها در فعالیت‌های ساختمانی، برق کاری، کارخانه‌ها، کارگاه‌ها و ... استفاده می‌شوند. 

کلاه ایمنی کلاس C

نمونه استاندارد و معمولی کلاه‌های ایمنی به صورت کلاس C است که از لحاظ مقاومت در برابر ضربه‌ها و جریانات برقی حالت معمولی دارد. 

بررسی رنگ انواع کلاه ایمنی ساختمانی 

برای استفاده و کاربری بهتر از کلاه‌های ایمنی قوانین و استانداردهای مشخصی تعریف شده است که یک مورد آن بحث رنگ‌ها است که هر رنگی به یک فیلد کاری اختصاص داده شده است. 
از انواع رنگ کلاه ایمنی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سفید 
 • سبز
 • زرد 
 • نارنجی
 • آبی 

کلاه ایمنی ساختمانی سفید: بر اساس رنگ بندی‌های استاندارد رنگ سفید معمولا برای مهندسان، مدیران و سرکارگرها استفاده می‌شود. 
کلاه ایمنی سبز: بیشتر بازرسان، مدیران بهداشتی و یا نیروهای ارتشی از این رنگ کلاه استفاده می‌کنند.
کلاه ایمنی زرد: پر کاربردترین کلاه‌های ایمنی مدل‌های زرد رنگ آن می‌باشد که بیشتر برای کارگران ساختمانی و کارخانه‌ای استفاده می‌شود که معمولا با مدل نارنجی رنگ نیز ارتباط نزدیکی دارد. 
کلاه ایمنی آبی: افراد فنی در زمینه‌های مختلف کاری از این رنگ در محیط کار استفاده می‌کنند. 
در کل استفاده از مدل‌های رنگی مختلف به منظور تشخیص بهتر دیگر افراد از حیطه شغلی می‌باشد که لازم است از مدل‌های مناسب آن استفاده شود. 

بررسی ویژگی کلاه ایمنی ساختمانی 

قبل از خرید و انتخاب هر محصولی باید ویژگی‌ها و شرایط آن را متناسب با نوع کاری که داریم ارزیابی کنیم تا به هنگام استفاده شرایط راحتی برای خود فراهم کنیم. هر محصول ایمنی چون کلاه‌ها، عینک ایمنی، کفش، لباس کار و... شرایط و ویژگی‌های خود را دارند که لازم است شرایط آن توجه شود. 
از ویژگی‌های استاندارد کلاه ایمنی ساختمانی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بدنه‌ی مقاوم و با کیفیت 
 • اتصالات محکم و اصولی
 • طراحی ظاهری مناسب 
 • عایق برق 

جنس کلاه ایمنی ساختمانی معمولا از ABS، پلی کربنات، پلی اتیلن و فایبرگلاس می‌باشد که هر کدام شرایط مقاوم و استانداردی دارند. 
برای کاربری بهتر و ایمن تر اتصالات کلاه‌ها باید محکم باشد که از بندها و رچت‌های محکم استفاده می‌کنند. 
از لحاظ ایمنی باید کلاه‌ ایمنی ساختمانی عایق برق باشد و حفاظت بیشتری برای افراد ایجاد کند. یک نکته دیگر اینکه نمونه‌ای از این کلاه‌ها مجهز به گوشی ایمنی و عینک ایمنی هستند که یک شرایط ایمنی بسیار عالی را برای افراد فراهم می‌کند. 

قیمت کلاه ایمنی ساختمانی 

بررسی قیمت کلاه ایمنی ساختمانی به موارد مختلفی بستگی دارد که می‌توان به جنس، اتصالت محکم، طراحی و لوازم جانبی آن اشاره کرد. در کل برای خرید کلاه ایمنی باید بحث قیمت را در نظر گرفت که در این مورد سایت بازار ترافیک شرایط مناسبی را در نظر دارد. 

جمع بندی 

برای خرید انواع تجهیزات ایمنی باید شرایط محیطی را در نظر گرفت تا انتخاب بهتری برای استفاده از تجهیزات داشت. کلاه ایمنی ساختمانی یکی از تجهیزات اساسی برای ساخت و سازها است که باید به تهیه نمونه استاندارد آن اهمیت داد. 
سایت بازار ترافیک با تهیه تجهیزات ایمنی مختلف بستر راحتی برای خرید انواع محصولات ایمنی فراهم کرده که به راحتی می‌توانید اقدام کنید. همچنین شرایطی برای ارسال به سراسر کشور ایجاد شده که دسترسی افراد را به انواع این تجهیزات راحت می‌کند.